Містечко на Тернопільщині збирає відпрацьовані прилади зі ртуттю
Нд. 24 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Містечко на Тернопільщині збирає відпрацьовані прилади зі ртуттю

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Чортківська громада, що в Тернопільській області, збирає на утилізацію люмінесцентні лампи, ртутні термометри та інші ртутьвмісні прилади.

Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

За інформацією, зібрані прилади відправляють на утилізацію в спеціалізоване підприємство «Екоцентр плюс» у Кропивницькому.

Загалом, протягом  року зібрали 695 люмінесцентних ламп, 60 ртутних термометрів та 25 інших ртутьвмісних приладів. Вартість утилізації цих небезпечних відходів вартуватиме близько 17 тис. грн.

Варто зазначити, що в одній люмінесцентній лампі знаходиться майже 70 мг ртуті – досить небезпечної для здоров’я людини речовини. При потраплянні в організм, ртуть залишається там назавжди і може спричиняти головний біль, порушення нервової системи, розлади шлунку тощо.

Довідка:

Проект збору небезпечних відходів Чортківською міською радою розпочався влітку 2018 року. Здати використані небезпечні відходи можна в контейнери, які встановлені на площі Героїв Євромайдану (біля входу до міської ради) та по вул. В. Великого (поруч із супермаркетом «Європа»). Ртутні термометри перед викиданням варто помістити в герметичні контейнери із розчином марганцівки.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)