Молоді архітектори розповіли, яким вони бачать новий парк Нацвідродження у Тернополі
Чт. 17 Червня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Молоді архітектори розповіли, яким вони бачать новий парк Нацвідродження у Тернополі

Літак на Східному
Літак на Східному

Результати воркшопу «Концепція парку Національного відродження» репрезентували архітектори і представники громадської ініціативи Urban.te у Тернополі. Аби зробити проект різноманітнішим і представити кілька цікавих ідей учасники розділились на три робочі групи. Кожна по черзі представила своє бачення, що і як треба змінити у парку.

Загалом основні шляхи розвитку місцини співпали в усіх командах. Основне, на чому наголосили спікери – це, звісно, зберегти зелені насадження, і навіть збільшити їхню кількість. Зокрема, запропонували насадити більше дерев зі сторони вулиці 15-го Квітня, аби зменшити проникнення шуму з траси.

Однією із перших також постала проблема проникності у парк. Зараз найбільш логічний для жителів міста вхід до зеленого світу практично один – навпроти бульвару Данила Галицького.

«Ми бачимо проблему проникності і зі сторони 15 Квітня, і з проспекту Злуки. Фактично алеї, які проходять парком, виходять до магістральних вулиць і на тому зв’язок розривається. Тобто якщо людина має бажання піти в парк, для неї це уже є ускладненням», –  пояснює архітектор Дмитро Смалюк.

Читайте також:  Тернополяни збирають гроші, щоб вшанувати вагому людину

Однією із провідних ідей усіх архітекторів став «Сад дощової води». Адже особливості рельєфу парку дозволяють вивести стічний шлях на поверхню.

«Ця вода може затримуватися, очищатися мікроорганізмами, висвітлюватися сонцем, – каже Тарас Бєляєв. – Практикою сучасних міст є те, що ця так звана «підземна річка», вона би мала бути відкрита, а не у вигляді підземної дощової каналізації».

Загалом учасники воркшопу напрацювали багато ідей, як відродити парк «Національного відродження». Передбачили, що парк буде повноцінно функціонувати як влітку – завдяки проведенню усіляких фестивалів, так і взимку – наприклад, завдяки ковзанці.

Читайте також:  Тернополяни збирають гроші, щоб вшанувати вагому людину

Окрім зовнішньої реконструкції важливо також об’єднати людей, які зацікавлені у розвитку парку: це жителі міста, влада, представники бізнесу і церкви.

«Ми розуміємо, що головною нашою ідеєю в даному проекті – відродити діалог між представниками міста за допомогою архітектурних засобів. Тобто всі сторони мають домовитись, мають бути зацікавлені у співпраці задля відродження парку» – говорить Святослав Гоцко.

Прикладом такої співпраці може стати побудова «Еко-готелю» замість прилежної до парку будівлі «Зеленбуду» разом із теплицями. Там, зокрема, можна буде вирощувати екологічно чисті овочі і фрукти. Подібні інвест-проекти можуть стати родзинкою не тільки парку «Національне відродження», а й міста у цілому.

Тему демонтажу літака «Міг-17» присутні майже не чіпали, адже це питання наразі є дуже суперечливим. Як варіант, запропонували зробити там оглядовий майданчик. Адже з висоти відкривається чудовий краєвид на масив «Східний» і, зокрема, на територію парку.

Напрацювання усіх трьох представлених проектів будуть розвивати й надалі.

 «Обов’язково воркшоп буде мати свій наслідок або через конкурс проектів, або через обговорення на містобудівний раді. Обов’язково ми це обговоримо із міським головою. Тобто це – не кінець», – підсумовує заступник очільника Тернополя із гуманітарних питань Леонід Бицюра.

Яна Полухіна 


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)