"Ми приділяємо особливу увагу розвитку сімейних форм виховання, створення будинків сімейного типу та розвитку соціальних послуг у територіальних громадах Тернопільщини", - Віктор Устенко
Сб. 23 Січня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

“Ми приділяємо особливу увагу розвитку сімейних форм виховання, створення будинків сімейного типу та розвитку соціальних послуг у територіальних громадах Тернопільщини”, – Віктор Устенко

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

З 4 січня 2019-го до 1 липня 2020 року кількість дітей в інтернатних закладах Тернопільщини скоротили на 35,5%. Крім того, ми продовжуємо докладати максимум зусиль для розвитку патронатних сімей, поширення сімейних форм виховання та допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах.

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Віктор Устенко під час онлайн семінару «Реформування системи інституційного догляду та виховання дітей: управління змінами». У рамках семінару учасники поділилися своїми здобутками у сфері реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Також мали змогу перейняти приклад найкращого досвіду, щодо розробки та впровадження планів трансформації пілотних інтернатних закладів, реінтеграції дітей у біологічні родини з інтернатних закладів, розвитку соціальних послуг у територіальних громадах.

«Роль сім’ї у формуванні світогляду дитини важко переоцінити. І йдеться не лише про матеріальне благополуччя. Найперше це відносини, атмосфера довіри та любові. Дитина вчиться на прикладі батьків, отримує життєвий досвід. І жодні подарунки, іграшки та веселощі не зрівняються з емоціями та турботою, які дитина отримує у сім’ї. Відтак в області уже створено 3 патронатні, 8 прийомних сімей, 2 дитячих будинки, завдяки чому повернуто з інтернатів 15 дітей», – каже заступник голови облдержадміністрації Віктор Устенко.

У Тернопільській області триває «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей» у рамках Проєкту Міністерства соціальної політики України «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» консорціумом Оxford Policy Management (Великобританія), до складу якого входять Партнерство «Кожній дитині», Український фонд «Благополуччя дітей» та СОС Кіндердорф Інтернешнл (Австрія), за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Метою якого є зменшення кількості дітей в інтернатах. Тернопільщина – одна з чотирьох областей в Україні, де реалізовується пілотний проєкт про реформування інтернатних закладів.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)