На базі Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні функціонує центр ранньої медичної реабілітації
Нд. 26 Вересня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На базі Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні функціонує центр ранньої медичної реабілітації

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Профілактичні заходи, рання діагностика та реабілітація — усе це допомагає запобігти формуванню дитячої інвалідності та сприяє покращенню здоров’я дітей. Уже близько 20-ти років центр ранньої медичної реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС і вродженими вадами розвитку, що функціонує на базі КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР допомагає діткам Тернопільського краю від народження до 18-ти років.

Основним завданням центру є раннє виявлення та профілактика наслідків родових травм і гіпоксично-ішемічних уражень ЦНС у дітей, призначення своєчасного лікування й реабілітації. Для цього залучається мультидисциплінарна команда, яка розробляє індивідуальну програму реабілітації для кожного пацієнта, складається прогноз, надаються рекомендації щодо продовження реабілітації поза межами центру.
 
У центрі широко застосовується рефлексотерапія, лазеротерапія, магнітотерапія, електролікування, масаж, індивідуальні заняття з лікувальної фізкультури, заняття на спеціалізованих тренажерах, підвісній системі «Павук», рефлекторно-навантажувальному пристрої «Гравістат», вертикалізаторі «Параподій».
 
Працює також кабінет водолікування, сучасний кабінет ЛФК, сенсорна кімната, басейн. Із водолікувальних процедур можна пройти курс реабілітації з використанням перлинних ванн, ванни для нижніх кінцівок, підводний душ-масаж. Готуються ароматичні ванни (хвойні, валеріанові), з морською та рапною солями. До послуг маленьких пацієнтів великий лікувальний басейн із вмонтованими тренажерами (шинний масаж, бульбашковий масаж, протитечія, гейзер).
 
Пацієнти мають можливість пройти обстеження на сучасному діагностичному обладнанні: електроцефалографі, ЕКГ, ЕХО, УЗД.
 
Для поглиблення змісту та підвищення ефективності роботи центру впроваджено модель «Танде-партнерство», «Сім’я — фахівець». Основний акцент в роботі — на індивідуальний підбір реабілітаційної програми, яка включає в себе кінезотерапію з методиками біоуправління. Оволодівши прийомами цих методик, батьки самостійно допомагають дитині долати хворобу.
 
Маленькі пацієнти постійно перебувають під спостереженням невролога й психолога. У центрі також із дітками працюють педагог-дефектолог, логопед. Робота протікає у партнерстві: дитина — батьки — фахівець, і полягає в тому, щоб навчити батьків правильно займатися зі своїми дітками у домашніх умовах. Основним завданням дефектологічно-логопедичної роботи є стимуляція інтонованого голосового спілкування та сенсорний розвиток дитини.
 
Ці послуги можна отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій. Для цього потрібно мати електронне направлення від сімейного лікаря чи дільничого педіатра, або ж необхідне направлення можна отримати після консультації у спеціалістів поліклінічного відділення КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР, — розповідають у лікарні.

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)