На Тернопільщині місцеві чиновники з бібліотекою «воюють»
Чт. 21 Січня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині місцеві чиновники з бібліотекою «воюють»

книги по писательскому мастерствуУже майже десять років ми живемо у стані війни за власну книгозбірню, — діляться враженнями працівники бібліотеки. — Місцева влада так взяла до серця гасло “ближче до народу”, що залізла… просто у приміщення нашої бібліотеки, вирішивши, що відтепер воно — їхнє!

Вочевидь, місцевим чиновникам не давав спокою “ласий шматок” — чимале приміщення у центрі міста, і вони вирішили його “прихватизувати”…

Історія ця — давня. Зрештою, як і наша бібліотека, заснована ще у 1939 році. У 1979 році була створена Бережанська ЦБС, яка й “оселилася” у приміщенні на вулиці Банковій, 3.  На початку 90-их, під час розмежовування нерухомості між містом і районом, бібліотека стала власністю територіальної громади району. У 2005 році на підставі одного з рішень сесії райради керівництво книгозбірні виготовило свідоцтво на право власності на приміщення.  Здавалося, можна спокійно працювати, але над бібліотекою вже тоді нависла загроза — на приміщення загальною площею 963 кв. м   “поклав око” тодішній міський очільник Степан Токарський. І хоча загарбати приміщення йому не вдалося, справу “папєрєдніка” продовжили його “гідні” наступники… Підкилимна “прихватизація” запрацювала на повну потужність… У 2009 році Бережанська міська рада подала у суд позов, аби скасували рішення сесії Бережанської райради, яке стосувалося приміщення бібліотеки. Юристи райради, прибувши у суд, в усній формі позов визнали (цікаво, чому, і чому Бережанська районна рада не боролася за дане приміщення, — авт. ), і суддя позов міськради задовольнив та скасував наше свідоцтво на право власності.

І хоча ми, довідавшись про судове рішення, подали апеляцію, а потім – касацію, обидва суди вищих інстанцій залишили рішення Бережанського районного суду в силі. Тож торік міська рада вирішила остаточно прибрати книгозбірню до рук і виробила свідоцтво на право власності на нього. А нам зробила “подарунок”: за підписом міського голови Володимира Музички надійшов лист про те, щоб укласти договір оренди або звільнити приміщення в 10-денний термін. А згідно з договором оренди ми мали б платити щомісячну плату у… понад 10 тисяч гривень!

Така сума для нас просто “непідйомна”, до того ж, як можна змушувати нас платити за наше ж приміщення, незаконно у нас відібране?! Міські чинуші хочуть забрати приміщення бібліотеки, самовільно виробивши на нього документи, при тому, що район не передавав міськраді цієї будівлі: під час щорічного розгляду  переліку об’єктів спільної власності територіальних громад району в усіх рішеннях райради бібліотека була в переліку як власність району.  Багато разів ми зверталися з цією проблемою до очільників Бережанської РДА і райради,  але вони значною мірою “умили руки”…

Ситуація постійно нагнітається, з’являються різні інсинуації: нас то хочуть “потіснити”,  то узагалі відселити… Останнє “ноу-хау” від влади — узагалі з розряду фантастики: бібліотеку пропонували переселити… у село Саранчуки, що за 12 кілометрів від Бережан! Абсолютно зрозуміло, що в результаті цього рішення бібліотека перестане бути районною і стане звичайною сільською, бо з Бережан у Саранчуки по книжки навіть найзатятіші любителі друкованого слова  не поїдуть.  Отже, заклад цілком свідомо відправляють на задвірки.

Бібліотека залишається одним із безкоштовних, а отже і максимально доступних для усіх верств населення інформаційних та культурних центрів… Куди ходитимуть дорослі і діти? Де будуть брати цікаву літературу? У фондах центральних бібліотек (дорослої та дитячої) — понад 90 тисяч книг.   На базі бібліотеки функціонує загальнодоступний безкоштовний інтернет. Перенесення бібліотеки за межі міста позбавляє мешканців Бережан права на безкоштовну інформацію, дозвілля та розвиток, позбавляє наших дітей права бути розумними, освіченими, рости справжніми патріотами нашої держави.

Влада, яка бореться з бібліотеками, майбутнього не має…

Джерело: НОВА Тернопільська газета


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)