На Тернопільщині "слідкуватимуть" за любителями маку
Сб. 28 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині “слідкуватимуть” за любителями маку

makЗ 23 травня по 29 вересня 2016 року проходять оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на недопущення незаконного обігу наркотиків. За нехтування громадянами заборони вирощуваннянарковмісних рослин їх будуть притягувати до кримінальної чи адміністративної відповідальності.

Як повідомив керівник Теребовлянського ВП ГУНП в Тернопільській області Сергій Володимирович Семенків , оперативно-профілактична операція «Мак» проводиться щорічно. Основною метою цих заходів є профілактика незаконного обігу наркотиків, виявлення та знищення посівів рослин снотворного маку чи конопель, недопущення їх незаконного обігу, перекриття каналів збуту та запобігання фактам незаконної заготівлі наркотичної сировини, а також її транспортування.

Тож правоохоронці нагадують громадянам, що за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель передбачена адміністративна і кримінальна відповідальності.

Відповідно до ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин тягнуть за собою накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

За незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин передбачено кримінальну відповідальність за ст. 310 Кримінального Кодексу України. Такі дії караються штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.