На Тернопільщині у декількох освітніх закладах великі проблеми через сніг
Чт. 26 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині у декількох освітніх закладах великі проблеми через сніг

snowУ Лановецькому, Бучацькому та Підволочиському професійно-технічних училищах завалився дах, а у Чортківському ПТУ дах почав протікати.

Сніговий «полон», до якого потрапила Тернопільська область, завдав сумних наслідків не лише на дорогах. Через те, що в області за день випала місячна норма снігу, у деяких будівлях почав текти дах, або ж зовсім завалився.

Відтак дахи у трьох професійно-технічних училищах зовсім не витримали снігового навантаження, а в одному – дах почав протікати.

– У Лановецькому професійно-технічному училищі завалилося 25% даху, в Підволочиському проламався шифер, не витримав дах також у Бучацькому ПТУ, – розповідає в. о. начальника Управління освіти й науки Тернопільської ОДА Ганна Зварич. – Але якщо у Ланівцях і Підволочиську в училищах провалився дах у навчальних приміщеннях, то у Бучацькому ПТУ – в технічному приміщенні, де вони зберігають техніку. Але ми це питання обговорили на засіданні штабу в понеділок, 14 листопада, і з резервів ДСНС обіцяли накрити будівлі. На щастя, у жодній школі області таких проблем не виникло.

Читайте також: Сергій Надал: «Тернополяни, які отримали вуличні травми, отримають 100% відшкодування вартості лікування»

Але у цьому випадку все ж не обійшлося без ускладнень, адже заклади профтехосвіти не належать до комунальної власності області. Поки що вони на державному балансі.

– Наразі готуються документи й обласна рада своїм рішенням має дати згоду на прийняття закладів профтехосвіти з державної форми власності у комунальну, лише тоді ми будемо за них відповідати, – каже Ганна Володимирівна. – Проте позиція голови обласної ради була такою, що спершу полагодити дахи й відновити роботу в навчальних закладах, а тоді вже займатися документами.

Джерело: НОВА Тернопільська газета