На Тернопільщині відбулося історичне дійство за участю європейських духівників (фото, відео)
Вт. 26 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині відбулося історичне дійство за участю європейських духівників (фото, відео)

fw_0019-22 вересня делегати 20 найбільших Марійських духовних центрів Католицької Церкви з усієї Європи зібралися у Зарваниці. Такий з’їзд проходив вперше не тільки у відомому відпустовому місці Тернопільщини, а й в Україні.

Делегати з Франції, Польщі, Ірландії, Словаччини, Угорщини, Англії, Румунії, Швейцарії та Латвії взяли участь у спільній конференції, під час якої гостям представили історичні та богословські виміри вшанування Богородиці в українській культурі, молитві з Архиєреями та вірними УГКЦ, побували у музеї-садибі Патріарха Йосифа Сліпого в селі Заздрість Теребовлянського району, а також пройшли центром Тернополя, завітали до Архикатедри УГКЦ.

Гостей привітали від імені Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та Президента України Петра Порошенка.

Особливо вітали ректорів Марійських центрів Європи після Архиєрейській Божественній Літургії у каплиці біля парафіяльної церкви Зарваниці, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк). Архиєрей під гучні оплески паломників привітав гостей на українській землі та просив молитися за Україну. Відтак під звуки оркестру усі вирушили процесійним походом зі свічками до місця об’явлення Матері Божої, де було відслужено Молебень до Пресвятої Богородиці за Україну.

Іноземні гості молитвою вшанували загиблих героїв Небесної Сотні та воїнів АТО на заупокійній Панахиді.

До слова, Зарваниця входить до Європейської Марійської Мережі (ЄММ), яка нараховує 20 найбільших центрів Європи. Зібрання у Зарваниці – вже 14.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)