На Тернопільщині зафіксовано кілька випадків свинячого грипу
Чт. 9 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині зафіксовано кілька випадків свинячого грипу

Як вберегтися від грипу

Станом на 18 січня, за результатами лабораторних досліджень, у Тернопільській області підтверджено 12 випадків грипу, з них 10  – грип  штаму каліфорнійський H1N1, або, як його ще називають, свинячий грип.

– Поки що летальних випадків від каліфорнійського грипу в області не зафіксовано, –  розповідає завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Марія Павельєва. –  Ті, хто захворів на свинячий грип, – різних вікових категорій – є і дорослі, і діти. Найбільш «неблагополучними» ділянками захворюваності на гострі респіраторні захворювання і грип  є  місто Тернопіль, а також Тернопільський, Козівський, Зборівський, Кременецький, Теребовлянський, Шумський і Чортківський райони. Щодня моніторимо епідеміологічний стан в області.

–  Що таке свинячий грип?

– Так званий свинячий грип – це штам вірусу H1N1. Назву отримав під час епідемії грипу у 2009 році через те, що саме цей штам найбільш генетично схожий на вірус грипу у свиней. Про походження свинячого грипу точно не відомо, однак встановлено, що мутація вірусу сталася після зараження людиною свині. Вірус швидко мутує. Летальний результат від зараження настає переважно в людей із захворюваннями серцево-судинної системи, легеневими захворюваннями й у тих, хто вчасно не звертається до лікаря.

– Які його основні симптоми?

– Ознаки хвороби майже такі, як при звичайних ГРВІ та під час звичайного грипу, тому й розпізнати його одразу важко. Найперші симптоми, що можуть проявитися, – біль у горлі, голові, закладеність носа, важкість у тілі. Інкубаційний період свинячого грипу може тривати від двох до чотирьох днів з даними симптомами, а може й взагалі проходити безсимптомно. Однак потім у хворого різко підвищується температура, може навіть до 40 градусів, людину лихоманить, болять м’язи, з’являються сильні головні болі, нудота. Пізніше до цього додаються нежить та кашель. Є ще не характерні для грипу симптоми, за якими можна розпізнати свинячий грип, – це блювота, біль у грудях, плутана свідомість, задишка, запалення очей.

– У який спосіб відбувається зараження?

– Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини та контактно-побутовим способом, коли використовується спільний посуд, предмети особистої гігієни з хворою людиною.

– Що робити, щоб уникнути зараження свинячим грипом?

– Профілактика захворювання на свинячий грип мало чим відрізняється від профілактики інших вірусних захворювань. Насамперед потрібно уникати контакту з інфікованими і якомога менше бувати у місцях масового скупчення людей. На вулицю виходити в захисній масці та використовувати спеціальні мазі, щоб убезпечити слизову. Крім того, необхідно стежити за гігієною, мити руки якомога частіше, провітрювати приміщення, уникати переохолодження. І, звичайно ж, при перших симптомах захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

Оксана СМІЛЬСЬКА


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)