На Тернопільщині цілюще джерело та церква з мозаїкою стали туристичним «магнітом»
Вт. 25 Січня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині цілюще джерело та церква з мозаїкою стали туристичним «магнітом»

Сакральний туризм є дуже популярним в регіоні.

На Тернопільщині у місті Чорткові почав діяти туристичний маршрут до комплексу сакральних пам’яток. Про це розповіла екскурсовод однієї із тернопільських туристичних агенцій Анна Вітвіцька, повідомляє Укрінформ. 

«Сакральний, паломницький туризм в нашій області досить популярний. Адже тут розташовані знані у світі духовні центри, понад пів тисячі пам’яток архітектори сакрального будівництва. Серед них і церква Святої Покрови з капличкою Божої Матері та цілющим джерелом, які разом увійшли до нового туристичного маршруту сакральними місцями Чортокова. Понад столітня церква цікавить туристів передусім як об’єкт сакрального зодчества, в якому вдало використано мозаїку – як ззовні, так і всередині храму. Це єдиний на Тернопільщині такого роду релігійний об’єкт», – сказала Вітвіцька.

Настоятель церкви святої Покрови священник Михайло Левкович розповів кореспонденту агентства, що вірян, туристів завжди цікавить бентежний епізод з історії храму.

«Під час війни біля церковної каплички упала бомба, але скульптура Богородиці вціліла без жодного ушкодження. За переказами місцевих старожилів, у той час там молився радянський солдат, зачерпнувши води із святого джерела. І Матір Божа не залишила без уваги його молитву – врятувала йому життя», – каже отець Левкович.

Сьогодні на цьому місці встановлено Хрест, по якому тече Свята вода, омиваючи його, біля каплички відбувається освячення води, викладено символічну гору Синай, на якій молився Мойсей.

Сама ж церква Святої Покрови вирізняється серед інших сакральних споруд області оригінальною зовнішньою та внутрішньою мозаїкою.

На фронтоні викладено мозаїчний образ Богородиці. Із маленьких різнокольорових шматочків смальти виконано образи Першоверховних апостолів Петра і Павла, святих Миколая, Архістратига Михаїла та Архангела Гавриїла.

Мозаїкою викладено й окремі елементи внутрішньої частини храму.

Тож тутешня сакральна локація поступово стає місцем відвідин для багатьох мандрівників, які приїжджають на Тернопільщину.


Джерело: greenpost.ua
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)