На Тернопільщині фермери зазнали чималих збитків через піщану бурю
Нд. 31 Травня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

На Тернопільщині фермери зазнали чималих збитків через піщану бурю

Джерело: Файне місто

Піщана буря, яка знищила кілька десятків гектарів посівів цукрового буряка. Про цей випадок повідомила Христина Коціра.

Жінка зазначила, що пісок за 2 хвилини “поховав” близько 2 мільйонів гривень, які витратили господарники, аби засіяти поле.

“Піщана буря на Тернопільщині. Такого тут не пам‘ятають. На фото поле з цукровим буряком до і після. В сто гектарів вкладено приблизно 2 мільйони, які пісок закопав за хвилини.

Факт в тому, що клімат таки змінився, звідкись беруться ці тони піску, які накривають поля; вологи нема, води в річках і колодязях обмаль. Інший факт: прогнози щодо урожаю в сільському господарстві дуже сумнівна штука. Ось така буря чи град, або відсутність опадів все змінює дуже швидко.

Фермерам все одно доведеться виплачувати кредити, зарплати і орендну плату пайовикам, (ту саму про яку постійно журиться фейсбук, що пайовиків дурять і платять копійки)…

Фактично с/г дуже прибутковий бізнес у нас лише для тих, хто мав чи має доступ до бюджетних ресурсів: дотації і все інше завжди роздавали лише собі або своїм”, – зазначає Христина Коціра.

Варто зазначити, що така ситуація не лише на Гусятинщині. Як повідомляють читачі у своїх коментарях, за останні дні негода наробила лиха та завдала чималих збитків також фермерам Заліщицького та Бережанського районів.

“То не тільки в Гусятинському, а й в Заліщицькому,Бережанському районах ! Одна ніч, а стільки втрат!”, – пише Yosypa Hlushchyshyn. 

Фото Христина Коціра

Джерело: Файне місто


Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)