На Тернопільщині ієромонаха позбавили монашого стану
Ср. 1 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині ієромонаха позбавили монашого стану

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ повідомляє, що колишнього ієромонаха Антонія-Григорія (у  миру Роман Планчака) видалений з монашого стану і це видалення затверджене Святішим Отцем Франциском.

Пресслужба єпархії зазначає, що колишній монах не може служити Божественну Літургію, звершувати таїнства, зокрема хрестити, вінчати і сповідати вірних, здійснювати будь-що, що може виконувати священнослужитель. Якщо б священник позбавлений клирицького стану звершував вінчання чи сповідь, то вони будуть не тільки незаконні, але й недійсні, тобто не будуть мати жодного наслідку.

Довідково: Відносно цього ж священнослужителя проведено карний процес. Вироком колегії суддів Трибуналу Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ від 13 червня 2019 року о. Антонія-Григорія (Планчака) позбавлено клирицького стану. Його визнано винним у скоєнні наступних злочинів: непослух проти власного ієрарха; підбурювання до бунту і ненависті проти власного ієрарха; незаконне присвоєння, затримання і виконання уряду ігумена монастиря;  зловживання владою, недбайливе здійснення і занедбання актів влади у період виконання обов’язків намісника монастиря; перешкоджання вільному виконанню служіння законної влади та ведення фінансових операцій і торгівлі всупереч приписам загального права.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)