На Тернопільщині спостерігається катастрофічна ситуація із домашнім насильством
Пт. 27 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині спостерігається катастрофічна ситуація із домашнім насильством

Ситуація із домашнім насильством на Тернопільщині залишає бажати кращого. Загалом, кажуть правоохоронці, в нашій області почастішали такі випадки — з початку року вже налічується 3677 зареєстрованих заяв та повідомлень.

Нагадаємо, що згідно змін, які на початку року були внесені до Кримінального кодексу України, системне насильство у сім’ї вважається злочином, за яке передбачена кримінальна відповідальність – до двох років позбавлення волі.

— Найчастіше про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством, заявляють жінки. Таких — понад 2800 звернень, — каже інспектор відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності поліції Тернопільщини Дмитро Адамович. — Крім того, у поліцію про насильство в сім’ї повідомляли і неповнолітні діти, від яких зафіксовано 47 повідомлень.

В результаті проведених перевірок поліцейські відкрили 9 кримінальних проваджень за статтею 126-1 ККУ – домашнє насильство, 4 справи уже направлені до суду.

Варто зазначити, що на профілактичному обліку поліції Тернопільщини за вчинення домашнього насильства перебуває понад 2800 осіб, з яких 235 жінок.

— Осіб, які чинили домашнє насильство, правоохоронці притягували до адміністративної відповідальності. Так, на порушників цьогоріч вже складено понад 2700 протоколів за статтею 173-2 КУпАП, — констатує Дмитро Адамович.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!