На Тернопільщині відкриють іменний музей видатному генію сучасності
Пн. 26 Липня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині відкриють іменний музей видатному генію сучасності

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
У місті Ланівці, що на Тернопільщині, цьогоріч планують відкрити “Культурний центр народного художника України І. С. Марчука”

Відповідна інформацію поширив Юрій Матевощук , директор ЛМКУ “Культурний центр народного художника України І. С. Марчука”, зазначивши: “Під час перебування Івана Степановича на Лановеччині міський голова Роман Казновецький та Іван Лобунь зустрілися з художником для того, щоб обговорити ідею створення музею. Отримавши його згоду, ми відразу замовили проєктно-кошторисну документацію. Приємно, що її розробляють також ланівчани. Наразі представлена перша концепція, яка мені дуже подобається. Музей буде розташований на першому поверсі колишнього кінотеатру “Супутник”. Для мене його відкриття є пріоритетним завданням на 2020 рік. Розумію, що на все потрібний час, але сьогодні разом з міським головою працюємо у цьому напрямі дуже інтенсивно”.
 
Довідково:  Іван Марчук — український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка. Народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка Лановецького району, Тернопілля. Є почесним громадянином Тернополя, Києва та Канева. Живе та працює в Києві.
Основні заслуги:
  • 1996 року отримав звання Заслуженого художника України.
  • 7 березня 1997 року став лауреатом Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.
  • 2002 року за надано почесне звання «Народний художник України».
  • 2006 року Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі обрала Івана Марчука почесним членом наукової ради академії «Золотої гільдії». Це перший випадок визнання українського художника інституцією такого високого рівня. Міжнародна академія, нині  «Золота гільдія» нараховує 51 художника з усього світу.
  • у 2007 року внесений до британського рейтингу «Сто геніїв сучасності» (72-ге місце).
  • 2016 року отримав орден Свободи «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм».
  •  з 2016 року Тернопільською областю започатковано щорічну обласну премію імені Івана Марчука для обдарованих дітей області віком від 7 до 15 років у галузі образотворчого мистецтва.

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)