На Тернопільщині є міст, як у фільмі про Гаррі Поттера (Фото)
Нд. 29 Листопадаа 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині є міст, як у фільмі про Гаррі Поттера (Фото)

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Плебанівський віадук розташований на території Тернопільській області. Дев’ятиарковий кам’яний залізничний міст збудований ще за часів Австро-Угорщини.

Цікавим є те,  що на Західній Україні є лише 5 віадуків, 2 з яких знаходиться поблизу Теребовлі, – пише Файне місто. 

Перший, 7- арковий, розташований зі сторони села Кровінка. Масивні колони підтримують основу віадуку над яким відкривається панорама давнього городища V-VI століття.

Другий – 9-арковий залізничний міст (село Плебанівка) дугоподібної форми вражає своїми розмірами: більше 100 м. у довжину та близько 30 м. у висоту.

Його проектуванням займались інженери з Італії. Будівництво велося вручну місцевими майстрами із сірого каменю, який на підводах привозили з найближчого кар’єру із села Застіноче. Саме з будівництва архітектурних велетнів розпочинається уся залізнична історія Теребовлі, яка своїми коренями сягає у середину XIX століття, коли у Європі розпочалось інтенсивне будівництво залізниць як заощадливого і швидкого виду транспорту і зв’язку. У цей час Теребовля була одним із повітових центрів Галичини у складі Австро-Угорської імперії тому залізничне сполучення із нашим містом входило у плани Австрійської державної залізниці (з 1892 року). Так, 25 листопада 1896 року у Теребовлі відбулось урочисте відкриття залізничної гілки Тернопіль – Копиченці та залізничного вокзалу, будівля якого і до сьогодні не втратила свого первісного призначення, – розповідають у туристично-інформаційному центрі Теребовлі.

Фото – Thieri Newman


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)