На Тернопільщині зменшилася кількість дітей, які перебувають на вихованні в інтернатних закладах
Ср. 30 Вересня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На Тернопільщині зменшилася кількість дітей, які перебувають на вихованні в інтернатних закладах

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

За період з 4 січня 2019 року по 1 липня травня 2020 року на 35,5 % зменшилася кількість дітей в інтернатних закладах в Тернопільській області. Цього вдалося досягти завдяки проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який передбачає реформування інтернатних закладів на Тернопільщині, – повідомляють у ТОДА.

«Тернопільщина – одна з чотирьох областей, де реалізовується пілотний проект. І ми вже бачимо позитивну динаміку. Це спільна праця і обласної державної державної адміністрації, і обласної ради, і команди проекту. 1 червня цього року Уряд затвердив план заходів з реалізації II етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки. Ним передбачено створення механізмів забезпечення прав та інтересів дітей у процесі реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Адже реформування закладів інституційного догляду і виховання має здійснюватися в найкращих інтересах дітей. Це означає, що рішення стосовно кожного закладу має прийматися виважено», – зазначив керівник проекту «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області» Володимир Кузьмінський  під час прес-конференції.

«Пілотний проект у Тернопільській області уже  продемонстрував свою успішність. Тому ми сподіваємося, що він буде продовжений.  Одним з пріоритетів є розвиток патронатних сімей, поширення сімейних форм виховання та допомога сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. В області вже створено 4 будинки сімейного типу, у планах – ще один. Адже ми розуміємо, що завдання реформи не лише забрати дітей з інтернатних закладів, а й розширити перелік послуг, які вони зможуть отримувати на місцях, зокрема у громадах», – наголосив заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Устенко.

Довідково: Програма «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» виконується Міністерством соціальної політики згідно з Угодою про позику між Україною та Світовим банком. Проект «Розробка та впровадження регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів для дітей )» реалізовуватиметься впродовж 2019 – 2020 р. консорціумом організацій у складі OxfordPolicyManagementLimited (Велика Британія), Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» Україна, COC Кіндердорф Інтернешнл та Українського фонду «Благополуччя дітей».


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)