На замітку тернополянам: як правильно купатися у Йорданській воді, щоб залишитися здоровим
Вт. 21 Вересня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

На замітку тернополянам: як правильно купатися у Йорданській воді, щоб залишитися здоровим

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Купання в крижаній воді на Водохреща доволі поширена традиція. Церква України застерігає від хибного тлумачення цього дійства і наголошує, що омивання в холодній водій на Водохреща ніяким чином не призводить до духовного очищення і не «звільняє» від гріхів.

Для всіх, хто все ж планує пірнати в крижану воду, МОЗ України підготувало поради:

– Готуйтесь заздалегідь.
Починати загартовуватись краще поступово, з прохолодного душу або обливання, повільно знижуючи температуру води і збільшуючи тривалість процедури.

-Правильно занурюйтесь у воду.
Перед зануренням у воду зробіть енергійну розминку. Не варто швидко пірнати у воду: спочатку намочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього занурюйтесь по шию. Не слід пірнати з головою, адже це може призвести до різкого охолодження організму.

– Не затримуйтесь у воді.
Пам’ятайте, що безпечне перебування у крижаній воді – 3-5 секунд. Для людей, які роками практикують загартування водою, не рекомендується перебувати в ополонці довше 1,5-2 хвилин.

– Правильно виходьте з води.
Після купання якнайшвидше зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником і одягніться. Одяг та взуття повинні бути сухими, теплими та просторими.

– “Прислухайтесь” до свого організму.
Реакція на холод індивідуальна. Вона залежить від багатьох факторів: віку, статті, фізичної підготовку тощо. Наприклад, при однаковому за тривалістю перебуванні у воді однієї та тієї ж температури діти віддають на 10-20% більше тепла, ніж дорослі, чоловіки – на 10-18% більше, ніж жінки.

– Відмовтесь від алкоголю та куріння.
Вживати алкоголь та курити перед зануренням у крижану воду дуже небезпечно. Алкоголь розширює периферичні судини, що значно збільшує тепловіддачу. Куріння суттєво порушує кровообіг, збільшуючи охолодження.

– Порадьтесь з вашим сімейним лікарем.
Перед зануренням в крижану воду, необхідно обов’язково порадитись з вашим лікарем, оскільки зимове плавання може спричинити проблеми зі здоров’ям Не варто брати участю у хрещенських купаннях вагітним жінкам та дітям до 6 років. Старші діти можуть купатися лише під наглядом дорослих.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)