Народний депутат з Тернополя обурений незаконною екстрадицією побратима до Молдови (Відео)
Нд. 1 Серпня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Народний депутат з Тернополя обурений незаконною екстрадицією побратима до Молдови (Відео)

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Кіборг із позивним «Богема», народний обранець від «Голосу» Андрій Шараскін разом з однопартійцем Романом Костенком б’ють на сполох — Україна за спрощеною процедурою екстрадувала ветерана війни, бійця добровольчого підрозділу батальйону імені Шейха Мансура Руслана Акієва до Молдови.

На брифінгу народні обранці заявили, що правоохоронці затримали захисника України з порушенням усіх норм, без оголошення підозри та пред’явлення належних документів. Руслана Акієва позбавили права на захист, порушили його права як людини та громадянина. Із затриманим так і не зміг поспілкуватися його адвокат. Більше того, він добу безрезультатно намагався встановити місцезнаходження Руслана Акієва.  Коли правозахисники дізналися про затримання бійця і намагалися втрутитися у ситуацію, надійшла інформація, що він вже екстрадований до Молдови.

Андрій Шараскін впевнений, що передача у такий спосіб учасника бойових дій на сході України суперечить законам нашої держави. Екстрадиція ветерана війни на Донбасі, за його словами, є злочином проти України і підриває обороноздатність нашої держави. Про це «Богема» інформує і на власній сторінці у Фейсбуці.

«Така екстрадиція є порушенням норм законодавства України, зокрема — статей 588 і 589 Кримінального процесуального кодексу України, які передбачають відмову в екстрадиції у спрощеному порядку, коли є обґрунтовані підстави вважати, що екстрадиція суперечить інтересам національної безпеки України», — вважає Андрій Шараскін.

Як стверджує однопартієць «Богеми» Роман Костенко, згідно наявної інформації, Російська Федерація подала запит до Інтерполу, а наші правоохоронні органи виконали його і передали бійця.

«На мою думку, неприпустимо виконувати запити Російської Федерації. Всі ми знаємо, що Росія використовує інструменти міжнародного розшуку для політичних переслідувань», — зауважив Роман Костенко.

Він пояснив, що функціонування цього механізму неприпустиме.

«Якщо людина скоїла злочин у Російській Федерації, але має заслуги перед Україною, нехай Росія надсилає сюди інформацію і ми через свої суди будемо розбиратися і приймати рішення. Але передача людей у Російську Федерацію – це дуже поганий знак для наших партнерів і захисників України», — зазначив Костенко.

Така екстрадиція, наголошують Шараскін і Костенко, є порушенням норм законодавства України, зокрема — статей 588 і 589 Кримінального процесуального кодексу України, які передбачають відмову в екстрадиції у спрощеному порядку, коли є обґрунтовані підстави вважати, що екстрадиція суперечить інтересам національної безпеки України.

Зараз нардепи ініціюють подання від Комітету з питань зовнішніх відносин та міжпарламентського співробітництва та Комітету національної безпеки, оборони та розвідки з направленими листами і запитами до Президента, до Міністерства закордонних справ, до СБУ і Офісу Генпрокурора — належним чином відреагувати і взяти це під свій контроль.

До слова, Руслан Акієв став третім бійцем батальйону імені Шейха Мансура Руслана Акієва до Молдови, якого за спрощеною процедурою передали Молдові впродовж поточного року.

 


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)