"Насильство якого немає": у Тернополі назвали антистатистичні цифри знущань у сім'ях
Нд. 23 Січня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

“Насильство якого немає”: у Тернополі назвали антистатистичні цифри знущань у сім’ях

Впродовж червня до співробітників поліції області надійшло 556 повідомлень про домашнє насильство, а з початку року зареєстровано 3559 таких фактів.

Найбільше потерпали від домашніх кривдників  та зверталися за допомогою до правоохоронців жінки. Від них зафіксовано 2591  звернення. Скарги про знущання над ними у родині надходили і від неповнолітніх – 58.

За результатами проведених перевірок поліцейські відкрили 51 кримінальне провадження за такими  статтями Кримінального кодексу України: ст. 126-1 ККУ (домашнє насильство), ст. 125 ККУ (умисне легке тілесне ушкодження), ст. 126 ККУ (побої і мордування) та інші. 37 справ уже направлені до суду.

Осіб, які чинили домашнє насильство, поліцейські також притягували до адміністративної  відповідальності.  Цьогоріч на порушників складено 2615  протоколів за статтею 173-2 КУпАП.

На профілактичному обліку поліції Тернопільщини за вчинення домашнього насильства перебуває понад 2860 осіб, з яких – 313  жінок.

За пів року поліцейські  винесли 1589 термінових заборонних приписів стосовно кривдників. Нагадаємо, терміновий заборонний припис як спеціальний захід протидії домашньому насильству може містити такі заходи: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи;
заборона в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.

Підставою винесення термінового заборонного припису є ініціатива поліції або заява постраждалої особи. Термін дії, передбачений законодавством, для такого припису – до 10 діб. Обмежувальний припис (тривалістю від одного до шести місяців) стосовно кривдника.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)