Нацбанк по-особливому вшанував День захисника України
Сб. 24 Липня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Нацбанк по-особливому вшанував День захисника України

image (1) imageНаціональний банк вводить в обіг 50 тисяч штук 5-гривневих монет “День захисника України”. Монета присвячена вшануванню мужності та героїзму, нескореності й волелюбності борців за національну справу усіх поколінь та Дню захисника України.

Це свято за історичною традицією відзначається 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці, за яким закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова, воно асоціюється з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Образ Божої Матері, яка тримає білу довгу покрову, став своєрідним оберегом України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру, – повідомляють в НБУ.  

На аверсі монети на тлі орнаменту розміщені постать Пресвятої Богородиці, під омофором якої козаки (ліворуч) та сучасні воїни-захисники (праворуч). На реверсі монети на тлі камуфляжу (використано тамподрук) стилізовано зображено тризуб – знак Княжої Держави Володимира Великого, угорі написи півколом: “За честь! За славу” За народ!”. На сайті НБУ вказано, що подібні пам’ятні монети коштують 29-35 грн.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)