Названо причину спалаху пташиного грипу в тернопільському зоокутку у парку “Топільче”
Нд. 23 Січня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Названо причину спалаху пташиного грипу в тернопільському зоокутку у парку “Топільче”

Нещодавно у зоокутку гідропарку «Топільче» комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку в місті Тернопіль» зареєстровано спалах пташиного грипу. Це призвело до загибелі п’яти та евтаназії ще 20-ти голів птиці.

Серед загиблої птиці – 10 лебедів-шипунів, які були окрасою гідропарку і викликали чималий інтерес у жителів та гостей міста. На сьогодні у зоокутку запровадили карантин, проводяться оздоровчі заходи.

“У керівництва Комунального підприємства виникали сумніви – чи там дійсно мав місце грип і чи була потреба знищувати птахів, бо ті, що вижили, були на вигляд клінічно здоровими. Та вдалось переконати, що у більшості водоплавних птахів грип може протікати безсимптомно. Аби встановити, що стало причиною спалаху захворювання, спеціалісти Головного управління провели розслідування”, – зазначають в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Тернопільській області.

В результаті перевірок з’ясувалося, що територію зоокутка буквально заполонили дикі перелітні водоплавні птахи, які можуть розносити збудників різних інфекцій на чималі відстані. Встановлено, що на каскаді водойм гідропарку вони контактували з птицею зоокутка. Тож, наймовірніше, місцеві птахи підхопили захворювання від перелітних.


Джерело: Файне місто
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)