Нині розпочинається Різдвяний піст
Нд. 24 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Нині розпочинається Різдвяний піст

28 листопада починається Різдвяний піст. Цей піст ще називають Пилипів, триває він 40 днів і є менш суворим, ніж піст Великий – перед Великоднем.

49342Максимально суворий піст припадає на останній тиждень перед Різдвом, особливо на Святвечір – 6 січня. Різдвяний піст завершується після настання темряви, або появи на небі першої зірки, яка символізує ту, що зійшла над Віфлеємом, коли народився Ісус. Відповідно до Євангелія, побачивши зірку, східні мудреці прийшли поклонитися новонародженому Христу і принесли свої дарунки. Священослужителі кажуть, що мета посту, встановленого ще у ранні століття християнства – час для молитов і духовного очищення.

  Раніше Різдвяний піст жінки використовували для прядіння, а чоловіки намагалися заготовити якомога більше дров і жартували з цього приводу: “Як хочеш лози, то в Пилипівку вози”. Пилипівський піст збігається з найкоротшим днем та зимовим сонцестоянням і тому говорять, що в Пилипівку день до обіду.

  Різдво Христове в Україні відзначають 7 січня. Більшість православних церков світу, які перейшли на так званий новоюліанський календар, що збігається з григоріанським, відзначають Різдво 25 грудня.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)