Нині вшановують апостола, який написав перше Євангеліє
Нд. 24 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Нині вшановують апостола, який написав перше Євангеліє

За церковним календарем 29 листопада вшановують апостола та євангеліста Матвія, який написав перше Євангеліє.

information_items_3496Спочатку він був митником, тобто, збирачем податків, однак після того, як Ісус Христос призвав його стати учнем у числі інших апостолів, Матвій до кінця свого життя служив Господу і прийняв за віру мученицьку смерть.

У народі 29 листопада пов’язували з відлигою і казали: «На Матвія – земля пріє», а також підмічали, якщо «на Матвія вітри вовком виють, хуртовини будуть до самого Миколи Зимового 19 грудня».

 

Події 29 листопада:

1899 – засновано іспанський футбольний клуб «Барселона»;

1959 – церемонію вручення нагород «Ґреммі» вперше показали по американському телебаченню;

1990 – Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка дозволяла застосувати проти Ірака силу у разі, якщо він не виведе свої війська з Кувейту до 15 січня 1991 року;

1778 – народився Григорій Квітка-Основ’яненко, український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».

1899 – народився Григорій Косинка (Стрілець), український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін

Джерело: «Рідна країна»


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)