Новий закон прийнято: скоро розпочнеться інвентаризація лісів Тернопільщи
Нд. 17 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Новий закон прийнято: скоро розпочнеться інвентаризація лісів Тернопільщи

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроект, який передбачає проведення інвентаризації українських лісів.

За ухвалення відповідного законопроекту №2379 проголосували 322 народних депутати за необхідного мінімуму у 226 голосів.

Останній раз інвентаризація лісів проводилась в Україні у 2011 році, тому зараз немає повної інформації про стан лісового фонду країни.

В Україні з квітня 2015 року діє 10-річний мораторій на вивезення лісу-кругляка за межі території України з метою збереження українських лісів від масової вирубки. При цьому Держлісагентство і профільні асоціації неодноразово закликали уряд зняти мораторій через його неефективність. 

У пояснювальній записці до документа сказано, що обсяг бюджетних коштів, необхідний для проведення національної інвентаризації лісів, визначений у розмірі близько 9 млн грн щорічно. Розрахунковий рівень необхідних витрат змінюється від 7,7 млн грн до 12,6 млн грн в окремі роки, що зумовлено необхідністю придбання програмного забезпечення, приладів, обладнання та автомобільної техніки.

На сьогодні лісогосподарську галузь і експорт в Україні регулює Закон “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів”.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)