Обрізка дерев до стовбурів їм лише на користь, – еколог
Чт. 6 Травня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Обрізка дерев до стовбурів їм лише на користь, – еколог

У Тернополі цього року, як ніколи раніше, активно проводять весняну обрізку дерев. Чимало городян у соціальних мережах обурюється, мовляв, у місті розпочали справжній лісоповал і що хтось деревину продає і непогано заробляє.

123Найбільше критики стосовно тих дерев, від яких залишились одні стовбури. Багато хто вважає, що після такої «стрижки» вони всохнуть. Мовляв, це робиться планомірно, щоб звільнити територію для майбутньої забудови. Тернополяни, яких наша знімальна група зустріла на вулицях міста, на камеру були не такі категоричні:

«З однієї сторони, можливо, це добре. Але я дивлюся: ті дерева всохнуть. Тому що вони вже занадто старі, я так думаю. Біля мене на Східному масиві посохли. Біля дитячого садка на Протасевича шість дерев всохло. Їх обрізали, кора облетіла – і все».

«Є, з однієї сторони, правильно, бо часом ідуть дроти, електрика. То воно добре, я собі так думаю. Але якщо так забагато – то таки забагато».

«Нормально… Омолоджують. Я то знаю, я то вчила колись. Тому все нормально».

«Якщо занадто обрізати, то також є знищенням природи. Але сухе гілля потрібно обрізати. Очищати дерева – я так вважаю. А вже місцева влада вирішує, як правильно».

«Позитивно. Бо тополі дуже багато пускають пуху. Все одно навесні всі дерева обрізають».

«Нічого позитивного в тому немає. Тому що їх або вже треба викорчовувати. Для чого той стовбур залишати? А те, що воно не дуже естетично виглядає – то однозначно. Але воно насправді для дерева, як корисніше – то екологи знають. Я не спеціаліст у даному плані».

Головний еколог міста запевняє: усе робиться правильно. Навіть коли від дерева залишається один лише стовбур.

Олег Соколовський, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ: «Формування крони та омолодження – це суттєво різні речі. Є дерева, які не підлягають омолодженню, тому їм треба обрізати окремі гілки, щоб не нанести йому шкоди. У той же час багато дерев підлягають омолодженню. Тобто обрізаються гілки до самого стовбура. У першу чергу це стосується тополі. Омолодження навпаки – продовжує їй життя. Вона пускає пагони і, відповідно, робиться нова «кулька». Таке дерево стає кращим, і тому краще поглинає негативні речовини».

Найбільша проблема в тому, каже Олег Соколовський, що багато дерев колись висадили в один період, і, відтак, вікова межа в них наступає одночасно. Тому, запевняє він, шансів засохнути в необрізаного дерева значно вищі, ніж у того, з яким попрацювали бензопилою.

У той же час будь-де висаджувати нові дерева без висновку спеціаліста – не можна.

Олег Соколовський, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ: «Уже маємо випадки, коли люди кажуть: от є вільна територія. Ми посадимо на прибудинковій території дерева. За купили 40 дерев. Ми приїжджаємо. Кажемо: «Шановні, ви повинні розуміти, що посадка дерева без дозволу і зрізка дерева без дозволу карається однаково. Це добре, що ви хочете посадити. Але ви зараз хочете посадити на комунікаціях». Ці дерева виростуть, вони знищать комунікації, і буде дуже дорого це все відремонтувати. Так само стикаємось: посадив гарне дерево – горіх – біля самого дому. Метр від фундаменту! Зараз воно виглядає гарно. А через певний період буде маса скарг: «Зріжте дерево, тому що в хаті вже нічого не видно». Тобто інсоляція буде суттєво падати».

Загалом, каже Олег Соколовський, обрізку старих дерев та висадку нових проводять згідно Концепції комплексного озеленення міста.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.
«ТМЦ.ІНФО», 30 березня 2016 року.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)