Ось скільки тернополяни заплатять за новенький ID-паспорт
Ср. 25 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Ось скільки тернополяни заплатять за новенький ID-паспорт

o-00402172-a-00037032З початку року більше 4 тисяч осіб, котрим виповнилося 16, отримали внутрішні паспорти вже нового зразка, у вигляді пластикової ID-картки із чіпом. З листопада оформити паспорт-картку можуть і інші громадяни України. Щоправда, наразі, не всі.

ІРИНА БОЙКО, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління Державної міграційної служби в області

«Уряд для того, щоб уникнути ажіотажу, щоб уникнути випадків шахрайств обмежив певні категорії громадян, які можуть зараз оформити цей документ. Тобто, ID-картка вже буде оформлятися чотирнадцятирічним громадянам, які оформляють свій перший паспорт, у випадку втрати або пошкодження паспорта-книжечки або зміни персональних даних. Тобто, якщо жінка вийшла заміж, змінила прізвище також будуть виготовляти ID-картку».

У міграційній службі підкреслюють, заміна документа не є обов’язковою.  Відповідно до Закону всі раніше видані паспорти старого зразка будуть чинними до завершення їхнього терміну дії. Окрім ім’я, прізвища, дати народження та інших даних, на картку наноситимуть ідентифікаційний код. Всі змінні дані, в тому числі, відомості про сімейний стан будуть внесені на чіп.

Читайте також: Про дурню, на яку купуються тернополяни

ІРИНА БОЙКО, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління Державної міграційної служби в області

«Для громадян, які оформляють свій перший документ, тобто, це 16-ти річні, 14-ти річні школярі, цей паспорт буде безкоштовний, як і раніше. Для всіх інших категорій громадян передбачена оплата у розмірі 279 гривень. Якщо паспорт оформляють замість втраченого або замість пошкодженого документа також доведеться сплатити 34 гривні державного мита».

Зараз в області оформити пластиковий паспорт можна в Тернополі та ще 10 районах: Борщівському, Бучацькому, Збаразькому, Зборівському, Козівському, Кременецькому, Лановецькому, Теребовлянському, Тернопільському та Чортківському.

Джерело: ІНТБ