Переваги оренди віртуальних серверів
Ср. 22 Вересня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Переваги оренди віртуальних серверів

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Нові веб-проекти, яким потрібні великі потужності, складні конфігурації і налаштування, а також наявність достатнього обсягу пам’яті на ЖД, рекомендують розміщувати на VPS/VDS-хостингу, що має масу переваг. На ньому можна створювати інтернет-магазини, новинні портали, форуми, ігрові сервіси та інші ресурси.

Що ми розуміємо під VPS/VDS

ВПС імітує виділений сервер, але створюється шляхом віртуалізації. У нього є все те ж саме, що і у фізичного обладнання, тобто процесор, оперативна пам’ять і ЖД, а всі виділені ресурси повністю належать орендарю VPS/VDS. Але так як одному віртуального сервера не надаються всі потужності стаціонарної машини, його оренда обійдеться набагато дешевше, ніж замовлення виділеного сервера. Якісний ВПС підійде більшості проектів із середніми або високими показниками навантаження.

Види віртуальних виділених серверів

Залежно від типу Virtual Private Server він може мати різну швидкість роботи і ступінь автономності.

Існує кілька видів віртуалізації:

  • Повна. Використовуючи спеціальну програму – гіпервізор, хостер створює повний аналог фізичної машини зі своєю ОС, що не залежить від операційної системи самого сервера. Це надійний вид віртуалізації, повністю відділений від «сусідів», але споживає певний обсяг ресурсів для імітації апаратних систем.
  • Паравіртуалізація. В цьому випадку гостьова ОС, ядро ​​якої частково модифіковано, працює з реальним обладнанням за допомогою гіпервізора. Це менш автономний, але цілком продуктивний сервер.
  • Віртуалізація на рівні ОП. Так як всі Virtual Private Server використовують загальне ядро, така віртуалізація має мінімальну автономію. Тому гостьова ОП не відрізняється від серверної.

ВПС/ВДС має більше переваг перед звичайним віртуальним хостингом завдяки своїй автономній роботі і свободі клієнта, який може налаштовувати параметри VDS в залежності від вимог свого веб-проекту.

У чому плюси VPS/VDS-хостингу

Головні переваги VPS-hosting – автономність роботи, можливість здійснювати налаштування і невелика вартість оренди в порівнянні з орендою стаціонарного обладнання. Крім цього:

  • Користувач отримує повний root-доступ до системи управління ВДС-сервером і може здійснювати його перезавантаження в будь-який час.
  • Користувачу надаються виділені ресурси, якими не можуть користуватися «сусіди». Так як даний вид хостингу не залежить від перевантажень інших VPS на тому ж обладнанні, можна не переживати, що збої в роботі інших проектів можуть спричинити за собою проблеми з вашими сайтами.
  • Користувач отримує повне право здійснювати налаштування і встановлювати інше програмне забезпечення. Деякі сервери можуть мати свою специфікацію, яка залежить від ОС (наприклад, деякі сайти можуть працювати тільки з Windows), але в цілому управляти хостингом можна на свій розсуд.

Також Virtual Private Server має власну систему безпеки і дає можливість розміщувати на ньому кілька проектів одночасно. Якщо говорити про хмари (Cloud VPS), клієнт може самостійно змінювати обсяг використовуваних ресурсів, знижуючи і збільшуючи потужності в будь-який час, а при необхідності і повністю відключати. Проводячи акцію в своєму інтернет-магазині, можна на деякий час збільшити кількість ресурсів, щоб при великому потоці відвідувачів швидкість завантаження сторінок не впала. Після закінчення розпродажу можна повернутися назад до первинних настройок. Також це дозволить економити гроші, коли розробники нових проектів не діють і сайти в цей час їм не потрібні.

Для кого такий хостинг буде корисний

Virtual Private Server буде необхідний:

  • веб-майстрам, які працюють над інтенсивно розвинутими проектом, що вимагає великих потужностей, ніж може надати віртуальний хостинг;
  • сайтам, які вимагають тонких налаштувань і використання спеціального програмного забезпечення;
  • веб-майстрам, які розміщують високонавантажені сайти або проекти з великим трафіком.

Так як адмініструванням ВПС/ВДС займається сам орендар, вам слід залучити в свою команду фахівця, який має великий досвід управління подібними серверами. Якщо ви самі не можете займатися адмініструванням, а залучати до штату нову людину занадто дорого або недоцільно, можна замовити такий вид послуги у свого хостинг-провайдера. У цьому випадку він сам буде займатися цим питанням і при необхідності вносити всі необхідні зміни. Крім цього, оренда Virtual Private Server захистить вас від необхідності самостійно здійснювати технічне обслуговування стаціонарних машин і в разі їх поломки займатися дорогим ремонтом.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)