"Піст – це не дієта! Головне: не їсти один одного" - священник з Тернопільщини
Пт. 29 Травня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

“Піст – це не дієта! Головне: не їсти один одного” – священник з Тернопільщини

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Піст завершиться 18 квітня. Попри те, що всі ми, християни, сповідуємо однакові релігійні цінності, Божі заповіді і церковні закони, піст ми тлумачимо по-різному. Одні сприймають його як строгу дієту, інші кажуть, що основне – не допускати негативу в думки. Як правильно, розповів Олексій Філюк.

Піст

“Справді, чомусь люди трактують поняття піст кожен по-своєму. Мені ж найбільше імпонує правило – “Основне не їсти один одного”. Тобто, якщо через стан здоров’я, виснажливу роботу, вік ви не в змозі дотримуватися посту, тобто виключити з раціону продукти тваринного походження, то не силуйте себе. Основне під час посту – не гніватись, не примножувати у своєму серці, в думках негативу. Намагатися пробачити всі кривди, відпустити образи. Більше спілкуватися з Богом. Гарний час, щоб замислитися над власним життям, проаналізувати вчинки. Важливо у цей період висповідатися і покаятися. Але не так просто, задля годиться, мовляв, сусідка йде, і я піду. Ні, потрібно справді усвідомити, що болить, що дошкуляє, з якими думками йдете до сповіді”, – розповів отець Олексій.

Священник каже, є чимало людей, котрі сприймають піст як дієту. Після його завершення вихваляються, хто, як і на скільки схуднув. “Дорогі християни, піст – це не дієта! – жартома каже отець. – Більше того, чимало тих християн, які відмовляють собі у необхідній їжі, стають дуже агресивними, злими, буквально кидаються на інших людей.

Отець Олексій вважає, що до посту потрібно привчати і дітей. Починаючи з семи років розповідати, що таке піст, для чого ми постимо, і власним прикладом показувати, як це правильно робити. У цей період варто обмежити застілля, гучні забави, позбутися поганих звичок, займатися доброчинністю і більше усміхатися довколишнім.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!


Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)