Мешканці села Острів Тернопільського району заблокували рух транспорту
Вт. 11 Травня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Поблизу Тернополя селяни заблокували рух транспорту

заблокувалиМешканці села Острів Тернопільського району перекрили трасу «Чернівці-Тернопіль» через… «дерибан» землі. Вони протестували проти місцевих депутатів, які розікрали землю, що належить громаді. Акція острів’ян обернулася кілометровим затором і тривала кілька годин. 
Акція протесту розпочалася близько обіду. Місцеві мешканці почали переходити дорогу згідно з правилами дорожнього руху – через «зебру», а вже через кілька хвилин з обох боків стояла «колона» автомобілів. Люди не збиралися вступатися з дороги допоки до їхніх проблем не прислухаються правоохоронці і влада.
– У нашому селі було 160 земельних ділянок, які мали отримати учасники АТО, люди-інваліди, а також інші категорії населення, – пояснили мешканці Острова, –  а тепер нам кажуть, що землі нема, бо всю роздали. Як визначали кому давати землю, – не знаємо. Земельні ділянки розподіляли на сесії сільської ради 21 липня,  яку вмисно провели таємно, без відома людей, без оголошень. Знаємо, що землю отримали лише кілька людей з обов’язкового переліку, а решта – депутати Острівської сільської ради, голова і особи, яких взагалі не знаємо. Звісно ніхто з таким не став миритися. Ми звернулися до правоохоронців, вимагали пояснень від сільської ради, але скрізь нас лише «відфутболювали». У сільраді чуємо звичні відмовки, а у міліції сказали, що не будуть розслідувати цього випадку, оскільки нема складу злочину… І де справедливість? Землю отримують ті, хто й так уже накрав і понабудовував маєтків, а тим кому справді потрібно – зась.
Попри те, що мітингувальники попередили про акцію протесту всі необхідні служби, правоохоронці приїхали на місце лише через годину після її початку. Чим довше тривала акція, тим більшим було невдоволення водіїв, які стали «заручниками» ситуації. Як винятки, острів’яни пропускали лише швидкі, пожежників і людей, які їхали до лікарні. Коли до міліціянтів приїхала підмога, а також з’явився сільський голова Острова Богдан Піщатін  – ситуація зрушила з місця. За його словами, всі матеріали з засідання сесії 21 липня передали на перевірку до Тернопільського обласного управління міліції. Проведуть також акт перевірки і якщо прокуратура винесе висновок про скасування рішень сесії, то так воно й буде. 
Проте пікетувальники аргументами і поясненнями сільського голови не задоволені, адже, мовляв, неодноразово зверталися до нього і безрезультатно. Люди вирішили зачекати на розслідування, але якщо не буде реакції від відповідних органів на їхню проблему, вони знову вийдуть на дорогу.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)