Подати заяву до ДРАЦСу можна не виходячи з дому
Вт. 28 Вересня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Подати заяву до ДРАЦСу можна не виходячи з дому

Завдяки пілотному проекту, який запровадив Мін’юст у липні місяці цього року, тепер заяви  до ДРАЦСу громадяни можуть подавати через мережу інтернет.

ДРАЦСТак, не виходячи з дому, можна подати заяву про реєстрацію шлюбу, розірвання шлюбу, зміну імені, а також подати документи про реєстрацію народження дитини,видачу повторних свідоцтв та витягів із ДРАЦСГ, записатися на консультацію до фахівця та отримати інші адміністративні послуги відділу.

 – Раніше громадянам необхідно було особисто звертатися до ДРАЦСу , щоб отримати консультацію,або подати заяву про державну реєстрацію актів цивільного стану розповідає начальник відділу ДРАЦС Тернопільського МУЮ Олександра  Кірик. – Відтепер у ДРАЦС можна звернутися для подання заяви про державну реєстрацію актів цивільного стану як особисто, так і через мережу Інтернет. Міністерство юстиції створив спеціальний веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”. Кожному користувачеві присвоюється реєстраційний номер. Заява повинна містити електронний цифровий підпис заявника, або бути підписаною  під час особистого звернення до відділу ДРАЦС не пізніше трьох робочих днів після отримання користувачем повідомлення про результати розгляду його заяви, сформованої відділом ДРАЦС на підставі його звернення. Повідомлення про результати розгляду заяви, звернення, їх відхилення відділ ДРАЦСу надсилає користувачу в день їх отримання , або не пізніше наступного робочого дня.

 За словами Олександри Василівни, цей проект дасть можливість уникнути черг і  зекономити час. Він є доволі зручним для громадян, адже їм не потрібно безпосередньо приходити до ДРАЦСу для отримання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)