До Покрови тернополянам готують справжній подарунок
Пт. 22 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

До Покрови тернополянам готують справжній подарунок

sharika
Шаріка. Фото з мережі інтернет

У Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Тараса Шевченка готують прем’єру – романтичну оперету Ярослава Барнича «Шаріка, або Кохання січового стрільця». 

Режисер- постановник – художній керівник театру, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Федір Стригун. 

За словами Федора Стригуна:

«У п’єси ( написана у 1934 році) цікава та трагічна історія. До 1939 року вона була у репертуарі усіх галицьких театрів. У 1943 році прем’єра «Шаріки» відбулася в Івано-Франківську. Але гестапівці заарештували акторів, глядачів, а потім 42 розстріляли. Барнич після цієї прем’єри повернувся до Львова весь сивий. З часом оперету забули, а Ярослав Барнич емігрував і довгий час жив в Америці, у Клівленді. Там він і похований. Але автор «Шаріки» написав дуже багато музики, і одна з його прекрасних пісень – це пісня-танго «Гуцулка Ксеня» та оперета «Гуцулка Ксеня». Кажуть, що немає українських оперет, а тільки у Барнича є десь шість, але всі вони пропали після війни, зокрема «Дівча з Маслосоюзу», «Пригода в Черчі».

Читайте також: Тернопільські театрали увесь жовтень радуватимуть публіку комедіями

Дві з тих, що знайшли – «Шаріку» та «Гуцулку Ксеню» – я поставив в Національному академічному українському драматичному театрі імені М. Заньковецької. Тепер попросили мене в Тернополі її поставити. І я погодився, бо дуже люблю Тернопіль, тернополян і Тернопільський театр імені Шевченка.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)