Помер народний артист України, родом з Тернопільщини
Чт. 27 Січня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Помер народний артист України, родом з Тернопільщини

Помер актор Театру імені Марії Заньковецької, народний артист України Борис Мірус. Про його смерть у Фесбуці повідомив Національний театр ім. Марії Заньковецької. 

«Не віриться… Сьогодні його не стало…Борис Михайлович Мірус … Наша гордість, наш натхненник, Учитель та Корифей. Завжди у гарному настрої та з чудовим почуттям гумору. Людина з невичерпною енергією та любов`ю до життя…», – зазначається в повідомленні.

В театрі додають, що інформацію про парастас та чин похорону буде повідомлено згодом.

Борис Мірус – добре знана постать не лише на теренах Тернопільщини, а й далеко за його межами. Він був надзвичайно освіченою, ерудованою та позитивною людиною…

Народився 19 серпня 1928 року у селі Синяково (нині Чортків), закінчив театральну студію при Львівському драматичному театрі імені Марії Заньковецької. У віці 21 року, у червні 1949, Бориса заарештували, молодий хлопець звинувачений у націоналізмі та підготовці замаху на Микиту Хрущова. Слідство тривало близько року, висновок – 10 років виправно-трудових таборів, ув’язнення відбував у Воркуті.

Відсидівши 8 років у в’язниці, пан Борис не загубився та не зламався, навіть навпаки – активними темпами розвивався. Кар’єра дорогою в життя – саме так можна коротко охарактеризувати одного з найбільших театральних талантів України. У 1991 році отримав звання Народного артиста України. У 2019 році Борис Мірус став почесним громадянином міста Чорткова та отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

Борис Мірус віддав сцені більше 70 років, зіграв понад 150 ролей у Львівському драматичному театрі ім. М.Заньковецької.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)