Про гордість, злети та падіння від голови студради медуніверситету Тернополя (інтерв'ю)
Ср. 1 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Про гордість, злети та падіння від голови студради медуніверситету Тернополя (інтерв’ю)

tarasЧинний голова Студентської ради ТДМУ. Чи вже Студентського парламенту? Про шлях до успіху, захоплення та досягнення Тараса Мороза читайте далі…

– В яких проектах за період навчання ти брав участь?
?- Після року навчання у Львові я вирішив змінити ВНЗ. Перший курс в ТДМУ пройшов без подій… до знайомства з Дмитром Андрощуком. Він взяв мене в команду волонтерів на фестиваль “Західфест”, згодом ми намагалися розвивати ГО «Імпульс». На жаль – не склалося. На другому курсі все почалося зі Студдоби в жовтні, тоді наша команда перемогла, а я особисто вперше у своєму житті виграв “Дебати”. Наступний великий проект, в який я потрапив – «Я можу врятувати життя». Досі беру в ньому участь.
На третьому курсі восени я став головою Студради, тому на мене ліг обов’язок очолювати та підтримувати організацію більшості подій, які відбувалися в університеті. Не гнався за славою, просто намагався максимально добре виконувати поставлені перед собою завдання. Певні проекти були прекрасно скоординовані і без участі Студради, тоді намагався допомагати коштами, ресурсами, інформацією, всім необхідним.

Те, чим я найбільше пишаюся, – це наші перемоги. Цього року ми отримали нагоду продемонструвати студентам інших університетів Тернополя, що медики здатні скласти серйозну конкуренцію. Ми зібрали команду, керував цим Андрій Михнюк, в основному з членів Студради на кубок Шухевича. Футбол, волейбол, стрільба, біг, скелелазіння та інші види спорту, інтелектуальні змагання – в усіх секціях ми демонстрували чудові результати і перемогли з величезним відривом. Настільки великим, що очолили б рейтинг навіть у тому випадку, якби в останній день на футбольний матч не з’явилися. А ми його ще й виграли 🙂
Також абсолютним успіхом увінчалася наша участь у Всеукраїнській інтелектуальній битві університетів.

– Які плани Студради на цей рік?
?- Минулого року ми обговорили велику кількість нововведень. Нам вдалося вивести організацію Студради на якісно новий рівень, змусити себе поважати і рахуватися з нашою думкою.

Святим обов’язком своїм я вважаю цьогоріч завершити розпочату реформу. Ми зараз найкраща Студрада в Тернополі і одна з кращих серед медичних університетів в Україні. Ми взяли дуже активний старт. Дякую Богові, друзям і ворогам за те, що допомагали, байдужим дякую, що не заважали. Ми зараз заточені під те, щоб зробити найпрозоріші вибори до Студради. Також ми займаємося ребрендингом. Тепер у нас буде Студентський парламент зі всіма витікаючими змінами у структурі. Буде дещо скорочена його чисельність, переформатована робота, щоб це став найбільш ефективний і престижний орган, щоб була реальна конкуренція за місце в ньому. Після цього вважатиму свою справу завершеною.

❓- Балотуватимешся вдруге?
?- Ні. Я прожив рік в режимі «Треба-треба-треба, терміново, і на позавчора». Я дуже багато втратив своїх фізичних, моральних і матеріальних ресурсів на розвиток цієї справи. Це був непростий період в моєму житті, коли я був водночас сконцентрований на великій кількості різних речей. Це і робота над проектами, і участь в тренінгах Всеукраїнської ради реанімації, і підготовка до Кроку. Також паралельно закінчував заочно СНУ зі спеціальності “психологія”, а ще особисте життя… Зараз багато обов’язків скинув з себе, закінчив справи, живу із задоволенням. Вважаю, що зробив усе, що повинен був зробити. Можливо не все, що хотів, але набагато більше, ніж було зроблено до того.
Які плани на майбутнє? Продовжуватиму брати участь в проектах, які мені до душі, і приносять гроші невід’ємно від задоволення.

❓- Що ти вважаєш своїм хобі?
?- Раніше я професійно займався футболом. Тому іноді виникає бажання побігати з м’ячем, але це буває рідко. Деколи – великий/малий теніс. Але основним хобі я вважаю “Дебати”. Я закоханий в це просто по вуха.

❓- Як ти дізнався про цей проект?
?- Спершу 2 роки поспіль брав участь в цьому як частинці інших проектів, таких як “Студдоба”, ІБУ. Перемагав без особливих знань, просто “йшло”. А цього літа я відвідав дебатну школу в Одесі. Подивився, оцінив, вирішив поїхати ще на тиждень у Затоку, де відбувалися змагання. У перші 4 дні учні 8-10 класу з розгромом вигравали у мене, і це дало мені неабияку мотивацію вдосконалюватись, змінювати тактику гри. Чомусь в нас прийнято увагу звертати на те, як ти говориш, а не що ти говориш. А в Дебатах все категорично навпаки. Має значення, наскільки логічно ти будуєш “кейси”, як відбиваєш аргументи суперників… У це надзвичайно складно грати, адже коло тем дуже широке.

❓- Який секрет успіху?
?- Щоб бути сильним бодібілдером, треба тягати залізо, а щоб бути сильним дебатером, треба знати природу світу як такого і змогти відстояти обрану жеребкуванням позицію, навіть якщо вона категорично пр?6?

Джерело: ТДМУ


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)