Проща у Зарваниці об’єднала майже 120 тисяч вірян
Пт. 16 Квітня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Проща у Зарваниці об’єднала майже 120 тисяч вірян

Цьогорічна проща у Зарваниці вразила своєю масштабністю та світлою атмосферою єдності, віри та розуміння. Близько 120 тисяч вірян зібрались тут, аби разом із Главою УГКЦ блаженнійшим Святославом та владикою Василієм Семенюком помолитися за мир в Україні. Десятки священиків сповідали прочан у церквах, під стінами, просто посеред лісу.

Проща

“Ця проща приурочена молитві за мир, моливі за вояків, які на Сході своїми грудьми під спекою, під дощем, під градом куль захищають нас, захищають Україну, — сказав під час проповіді архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. — Ця проща також приурочена Мойсеєві українського народу митрополиту Андрею Шептицькому. Що особливого ще у цій прощі? Мабуть, те, що тут побудована каплиця-меморіал на честь Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули під час АТО. Багато вояків загинули на Сході, багато тіл не знайдено. Не одна мама плаче, не знаючи навіть, де могила її сина, не одна дружина не може прийти з дітьми на могилу чоловіка. А це буде символічна могила всіх наших Героїв, які віддали життя за Україну, за наш народ, за єдність”. На цьогорічну прощу, окрім, зрозуміло, із західних,  прибули віряни з Сумської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської областей. Цікаво, що були й прочани з Донеччини, а з Одещини прибуло більше 150 мирян.

Побували на прощі й представники владних структур України, зокрема, народні депутати Роман Заставний, Олег Барна, Лілія Гриневич, голова облдерж-
адміністрації Степан Барна та голова обласної ради Василь Хомінець, міський голова Тернополя Сергій Надал, обласний прокурор, обласний військовий комісар, голови райдержадміністрацій області.

Завдяки сприянню Тернопільської облдержадміністрації на території Марійського духовного центру у Зарваниці відкрито каплицю-меморіал. Блаженнійший Святослав очолив панахиду за невинно вбитими, які віддали життя за Україну, і освятив каплицю-меморіал. Унікальність цієї каплиці у тому, що на електронному табло можна вписати прізвище бійця і подивитись його світлину та інформацію про нього. Матері та вдови Героїв вдячні, що  капличка усім буде нагадувати про подвиги їх близьких і рідних. Очільник області Степан Барна продемонстрував присутнім, як працює електронне табло, і розповів про його призначення. “Те, що ми започаткували сьогоднішнє відкриття каплиці св. Юрія на честь 2500 хлопців, котрі віддали своє життя за цілісність нашої держави, зупинивши російського агресора, є свідченням того, що ми пам’ятаємо героїчні вчинки кожного, хто жертвує своїм життям заради України”, — сказав Степан Барна.

Проща’2015 у Зарваниці була приурочена 150-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького, який закликав українців бути патріотами і не забувати, що вони християни. І українці виконали його настанови духовного світоча — у Зарваниці зібралось на прощу близько 120 тисяч прочан, із яких майже 50 тисяч прийшли пішки, аби віддати шану захисникам Вітчизни.

олег ЗАХАРКІВ


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)