Притула влаштовує аукціон, де продадуть картину Марії Примаченко, а гроші віддадуть на ЗСУ
Сб. 21 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Притула влаштовує аукціон, де продадуть картину Марії Примаченко, а гроші віддадуть на ЗСУ

Сергій Притула влаштовує аукціон, де продають картину легендарної української художниці – Марії Примаченко, а гроші віддадуть на потреби ЗСУ, або ж придбають необхідне обладнання.

“У нас є на штабі волонтер Ігор, він наш водій, ганяє машини та роздає їх різним військовим підрозділам. Він прийшов до керівника штабу Анні, і каже, у нас є картина, ми влаштуємо аукціон, продамо її, а гроші віддамо на армію. Я досить скептично віднісся до цього. Але Ігор прийшов, приніс ту картину до нас  на штаб, і як казав класик, я офігів, – відзначив Сергій Притула. – Марія Примаченко “Квіти виросли коло четвертого блока”. Ось будь-ласочка навіть від руки 1990 рік. Чесно, я прозрів від цієї пропозиції, а тепер давайте до суті. Для мене ця картина є безцінною, том у що це Примаченко, це частина культурно-мистецького спадку як України, зокрема, так і світової культури загалом. Але, Ігор каже, давайте, ми цю картину продамо, отримаємо гроші і віддамо їх на армію. Ця картина Примаченко, музей якої був розбомблений орками. І я особисто обома руками за, щоб творчість Примаченко пішла на те, щоб ми бомбили орків. Мистецтво теж за Україну. Мистецтво теж каже – “Слава ЗСУ”. 

Сергій Притула каже, що аукціон проведуть, в цьому волонтерам допоможуть галеристи, які вже встигли оцінити цей твір мистецтва. 

“Ми будемо співпрацювати з відомим аукціонним домом в Україні, щоб це було максимально прозоро і щоб отримати максимальний результат, – наголосив Притула.  – Обов’язково я повідомлю, коли ми цей аукціон будемо проводити. Я повідомлю у соціальних мережах. Аукціон думаю буде тривати 5 днів. Я вбачаю певний символізм в тому, що саме ця картина була відібрана, тому що це – “Квіти, які виросли біля четвертого енергоблоку”, а там поряд з цим четвертим енергоблоком орки – пеньки рили окопи в Рудому лісі. Тому воно все якось дуже взаємопов’язане”. 

На ауціонах, ціни картин Марії Примаченко стартують від – 285700 грн.

До слова, Марія Оксентіївна Примаченко, також Приймаченко (30 грудня 1908 (12 січня 1909), с. Болотня, Іванківська волость, Радомисльський повіт, Київська губернія — 18 серпня 1997, там само) — українська народна художниця в жанрі «наївного мистецтва»; лавреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Заслужена діячка мистецтв УРСР, народна художниця України.

Створила понад 800 картин, 650 робіт мисткині зберігаються у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (Київ).

У 1937 році на міжнародній виставці у Парижі Марія Примаченко отримала золоту медаль.

У 1966 році за серію картин «Людям на радість» Марії Примаченко було вручено Державну премію УРСР ім. Т. Г. Шевченка.

У 1970 році отримала звання заслужений діяч мистецтв УРСР.

У 1988 році — народний художник України.

2009 рік — за рішенням ЮНЕСКО — визнано роком Марії Примаченко.

 


Джерело: Тернополяни