Референдум 1 грудня - історичний приклад єднання українців навколо своєї державності
Вт. 25 Січня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Референдум 1 грудня – історичний приклад єднання українців навколо своєї державності

Виповнилося рівно 30 років з дня проведення Всеукраїнського референдуму щодо незалежності України. Ця ювілейна дата загубилась в скандальній інформаційній повістці останніх днів, хоча своїм за історичним значенням є однією з найбільш значущих подій українського державотворення.
Тоді, 1 грудня 1991 року, більше 90 відсотків виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». У референдумі взяли участь 31 891 742 особи – 84,18% населення України. Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності країни не знайшла б підтримки більшості громадян.
Саме Всеукраїнський референдум наділив прийнятий Верховною Радою Акт проголошення незалежності України тією юридичною силою, яка дозволила ствердити: Радянський Союз як об’єкт міжнародного права перестав існувати, а на політичній карті світу з’явилася нова незалежна держава – Україна.
Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії – від Визвольної війни середини ХVІІ століття – Україна здобула самостійність.
На 30 річницю цієї події наша держава вчергове опинилась в скрутному геополітичному становищі. Ситуація на енергетичних ринках, кулуарні торги та нові домовленості між США та РФ, стягування агресором військ до кордонів і підбурювання ворожою агентурою та недалекоглядними політиканами масових протестів всередині країни.
Історія знову випробовує українців на мудрість, єдність та прагнення до вільного майбуття в своїй власній державі.
Тішить те, що за останніми опитуваннями 65 відсотків української молоді розуміє, що їх поколінню доведеться захищати Незалежність України в збройному конфлікті з агресором. А значить в країни є майбутнє, і воно прекрасне!


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)