Російські та білоруські фури мають покинути територію Європейського Союзу до 16 квітня
Сб. 21 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Російські та білоруські фури мають покинути територію Європейського Союзу до 16 квітня

Російські та білоруські фури мають покинути територію Європейського Союзу до 16 квітня 2022.

Про це на власній сторінці у Фейсбук повідомила активістка, яка організовувала мітинги Наталя Панченко.

“Як відомо, велика перемога складається з багатьох малих. Сьогодні – день, коли ми можемо стверджувати, що на один крок наблизилися до перемоги в нашій боротьбі з фашистською російською державою. Коли на початку березня ми почали блокувати польсько-білоруський кордон, вимагаючи від Євросоюзу зупинити російські та білоруські фури, що возять у росію товари, ніхто ще не бачив у цьому проблеми і в жодному з проектів санкцій цього пункту не було. Нам, сотням активістів із різних країн, вдалося не тільки привернути до цього питання увагу ЗМІ, але й зчинити ефективний тиск на політиків ЄС, – пише Наталя Панченко. 

Європейський Союз офіційно опублікував п’ятий пакет санкцій проти росії. Він стосується, зокрема, і блокування російських та білоруських перевезень на всій території ЄС.

“Тонни вантажів не поїдуть в росію, десятки тисяч людей у росії внаслідок цього рішення втратять роботу, безліч російських і білоруських фур більше ніколи не поїдуть в Європу. Цього ми й добивалися. Адже відповідальність за пекло на українській землі лежить на всіх росіянах, які не чинять спротиву цій війні. Що робимо далі? Не збавляємо темпу, – наголосила Панченко.  По-перше, тримаємо руку на пульсі й будемо перевіряти на скільки цей пакет санкцій буде дієвим і чи призведе він до блокади торгівлі між ЄС та росією. По-друге, будемо тиснути на всі країни ЄС з вимогою негайного ембарго на російські газ, нафту, вугілля. І по-третє, ми зосередимося на тому, щоб чинити ще більший прямий тиск на компанії, які своїми податками фінансують російських терористів. Крім відомих брендів, наприклад Leroy Merlin і Auchan, є також зареєстровані в Польщі компанії, власники або акціонери яких – російські олігархи, друзі путіна”. 

За словами активістки, після різанини в Бучі, Ірпені, Краматорську, Маріуполі, вони зобов’язані зупинити цей бізнес, просякнутий кров’ю тисяч українців. 

 


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!