Тернополян попереджають: польські прикордонники ретельно перевіряють українців Віктоp Овчаpук пpивітав мешканців Мельнице-Подільської гpомади зі святом селища Помер викладач Тернопільського національного педагогічного університету У мережі з’явився новий кліп від відомого гурту з Тернополя Сім’я з Тернополя відкрила найбільший український дитсадок у США, де діти смакують традиційні страви «Тернопільські театральні вечори. Дебют»: стали відомі імена лауреатів У крамниці на Тернопільщині маскуючи продають бракований товар Тернополянин хотів підзаробити на криптовалюті, натомість втратив майже 2000 доларів США Раптово помер викладач Тернопільського національного економічного університету Тернополян попереджають про здорожчання продуктів харчування Правоохоронці застерігають: шахраї представляються працівниками банку і крадуть гроші з карток Крадуть гроші з карток: мешканці Тернопільщини потерпають від шахраїв На Тернопільщині з‘явилася вакцина від смертельного захворювання На телеканалі Тернопіль 1 розпочали зйомки романтичного реаліті «Хочу заміж» Смертельна ДТП у Борщівському районі на Тернопільщині (Відео)

Розвінчуємо міфи: Вироблення енергії з альтернативних джерелах — це здоров’я людей та економічний розвиток


У людській історії не раз було, коли саме міфи блокували прогрес. 

Довгий час розвиватися залізниці заважало припущення, що люди будуть сходити з розуму через надто високу швидкість потягів порівняно з традиційними для того часу кінними екіпажами.

Непідтвердженими міфами користуються не зовсім чесні люди, щоб вводити в оману більшість. А корисний прогрес через це стоїть.

У Європі активно використовують альтернативу 

Тоді, коли Європа активно відмовляється від російського газу, переходить на альтернативні джерела енергії, зокрема використовує енергію біомаси, торфу — у Тернополі ці слова викликають суспільне занепокоєння. Пов’язано це з міфами створеними або через незнання, або ж через свідоме перекручування інформації. Проте саме практика доводить — альтернатива — це екологічно і безпечно для людей.

Фінляндія — це країна озер та лісів. Її часто порівнюють з Україною через подібну долю. Їй доводилося тричі у минулому столітті воювати за свою незалежність від “російського брата” в тому числі у енергетичній сфері. Фіни зробили висновки. На сьогодні лише 7 % у енергобалансі цієї країни складає газ. Близько 36% у національному енергобалансі складає торф та продукти його переробки, тобто крихта, пелети, брикети. Пальне для найбільшої у світі ТЕЦ на біомасі (Alholmens Kraft) на 45% складається з торфу. Подібним шляхом йдуть і сусідні скандинавські країни, зокрема Швеція, де частка альтернативних джерел енергії давно перевищила третину. Реалізовувати програму переходу на почали ще у 1980-х. При цьому більшість традиційних викопних джерел енергії таких, як вугілля та газ здорожчали більше ніж на 100%. Тоді, як ціни на альтернативне пальне вироблене з деревини, торфу, соломи змінилися набагато менше. До рівня Скандинавії підтягуються і країни Прибалтики, де до чверті усього спожитого тепла виробляється на біомасі. 

Альтернатива — це безпечно та екологічно

Чому для прикладу треба брати саме країни Північної Європи? Бо саме тут надвисокі норми захисту населення і довкілля. Об’єкти (котельні, ТЕЦ) часто знаходяться у межах міст. Проте тут не говорять про “новий чорнобиль” через відмову від газу і перехід на солому, торф, деревину. Навпаки, тут бачать в цьому позитив. Фінляндія згідно власної енергетичної програми планує, що вже 2018 року кількість тепла виробленої з альтернативи перевищить кількість вироблену з традиційних енергоносіїв. 

Самі ж стандарти життя вказують на те, що альтернатива жодним чином не шкодить здоров’ю, а швидше навпаки. За індексом соціального розвитку Фінляндія цього року посіла друге місце. Цей індекс включає в себе такі показники, як доступність житла і медицини, доступ до технологій та освіти. Фінляндія входить до 20 країн світу з найвищими стандартами захисту довкілля та розумного управління ресурсами згідно Індексу екологічної ефективності, що є комплексним порівняльним показником успішності екологічної політики країн. Вже згадана найбільша у світі ТЕЦ на біомасі (Alholmens Kraft) належить також до найбільш екологічно чистих підприємств і має міжнародний сертифікат системи екологічного управління згідно стандарту ISO 14001, що свідчить про дотримання високих вимог у поводженні з довкіллям. Фінляндія належить також до 30 країн світу з найвищим індексом людського розвитку, що створений для порівняльної оцінки бідності, грамотності, освіти, середньої тривалості життя, здоров’я, соціальної захищеності, довголіття, екології. На те, що у Фінляндії все добре з довкіллям і здоров’ям людей, вказує і той факт, що середня тривалість життя у цій країні складає 82 роки. В Україні цей показник приблизно на 10 років менший. 

Тобто, практика доводить — розумне впровадження альтернативних енергоносіїв не веде до негативних наслідків, а, навпаки, вивільняє додаткові ресурси, які можна спрямувати на покращення країни та життя людей.

Міжнародний контроль і розумне впровадження

В Україні, і Тернополі зокрема, значна частина проектів реформування ЖКГ реалізовується за сприяння НЕФКО. Це коротка назва Північної екологічної фінансової корпорації (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO), створеної в 1990 році п’ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією. Штаб-квартира корпорації знаходиться у Фінляндії. У самій назві зроблено наголос на екологічності, тобто на безпечності для людей і довкілля проектів, які фінансує НЕФКО. У Тернополі більшість проектів з впровадженням альтернативної енергетики пов’язані з європейськими структурами, зокрема з НЕФКО. Тому нема жодних сумнівів, що усі проекти, які реалізовуються за співфінансування НЕФКО, ЄБРР та інших міжнародних організацій є безпечними. З практики видно, що місто експериментує з різними видами палива. І оберуть тільки те, яке є найбільш безпечним. Впровадження альтернативних котелень — це найрозумніший шлях, який гарантує тепло і гарячу воду тернополянам. Який висновок? Тернополю та Україні безперечно потрібна альтернатива. З нами досвід провідних країн світу, які вже активно використовують альтернативне паливо. Високих  екологічних стандартів буде дотримано і тут в Україні. Варто вірити фактам, а не емоційним узагальненням і “лякалкам” окремих осіб, кожна з яких переслідує свою мету.

Тоді у нас буде все добре і за кілька років ми досягнемо тих же високих стандартів, що і наші європейські сусіди.

Іван Ільків

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.
Загрузка...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!