Рятувальники Тернопільщини отримали спеціально аварійно-рятувальні автомобілі
Сб. 21 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Рятувальники Тернопільщини отримали спеціально аварійно-рятувальні автомобілі

Три райони Тернопільської області отримали спеціально аварійно-рятувальні автомобілі. Сьогодні їх передали у підрозділи для виконання завдань за призначенням.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш вручив ключі від сучасних пожежно-рятувальних автомобілів керівникам пожежно-рятувальних частин Кременецького, Бучацького, Зборівського районів. А також рятувальникам передали п’ять медичних сумок-укладок.

«Запобігти, врятувати й допомогти — це ті слова з якими ви кожен день йдете на роботу. Буквально місяць тому ми всі відчули, що без вашої роботи ми не можемо обійтися. Кожного дня ви рятуєте людські життя, ліквідовуєте наслідками стихії та продовжуєте стояти на передовій у боротьбі з COVID-19, – зазначає Володимир Труш. – Сьогодні ми передаємо вам автомобілі, які допоможуть робити вашу роботу швидше і якісніше. Недарма у Держслужбі з надзвичайних ситуацій ці автомобілі охрестити ”ангелами-рятувальниками”».

З допомогою цих легких й маневрених машин, обладнаних всіма інструменти для того, щоб можна було боротися, захищати й врятувати людські життя – рятувальники зможуть швидко дістатися до місця події. Це можливість надавати домедичну і протишокову допомогу постраждалим у результаті ДТП, де боротьба за життя йде на лічені хвилини, а іноді навіть менше.

«Автомобіль є економніший та набагато швидший. Він забезпечений усіма необхідними інструментами. Зокрема гідравлічними інструментами. Якщо раніше ці інструменти необхідно було вручну накачувати, то зараз все робиться механічно. В результаті чого одна людина вивільняється для допомоги безпосередньо потерпілому. Також автомобіль обладнаний конусами, для огородження місця події, виносними прожекторами, дисковими пилами, бензопилами, ношами тощо», – розповідає начальник Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктора Маслей.

До слова, аварійно-рятувальні машини для ліквідації дорожньо-транспортних пригод на базі автомобіля FORD RANGER з відповідним обладнанням закупили в рамках Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні. Ціна одного такого авто — понад 3 мільйони гривень. У Тернопільські області є уже 4 таких аварійно-рятувальних машин.


Джерело: Тернопільська ОДА