Сергій Надал: Польські міста-побратими є локомотивом, який тягне Тернопіль у ЄС
Нд. 23 Лютого 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Сергій Надал: Польські міста-побратими є локомотивом, який тягне Тернопіль у ЄС

партнерКінець серпня, початок вересня став багатим на міжнародні події, які покликані стати основою для вивчення досвіду польських міст-побратимів із залучення європейських коштів у розвиток Тернополя. 

Тернопільські товари підуть в Єленю-Гуру та Ельбонг 

Цьогоріч делегація з польського міста Єленя-Ґура на чолі із президентом Марціном Завілою взяли участь у цьогорічному святкуванні Дня міста Тернополя. В рамках офіційних заходів відбулося офіційне підписання угоди про партнерство між Тернополем та містом Єленя-Ґура.

“Тернопіль отримав ще одного європейського партнера. Це вже дванадцяте місто-партнер Тернополя. Наші побратими зацікавлені у взаємному обміні досвідом у сферах культури та спорту, обміном делегаціями школярів та молоді. На перший план виходить співпраця між нашими підприємцями.”, – зазначив Сергій Надал під час підписання угоди про співпрацю.

Минулої неділі Сергій Надал також відвідав з дружнім візитом Ельблонг, делегація якого перебувала у Тернополі наприкінці серпня. До складу офіційної делегації ввійшли представники підприємницького середовища Тернополя.

“Ельбонг відвідали не лише представники міськвиконкому, але представники бізнесу, науки. Наших партнерів цікавить відправляти на навчання польських дітей в наші тернопільські університети, зокрема, медичний, педагогічний. Ми також домовились про обмін школярами. Тобто, діти з Тернополя будуть мати можливість їхати, в межах 10 днів, вчитися і проживати в Польщу, вчитися в польській школі, практикуватися польській мові. Було досягнуто також попередніх домовленостей про поглиблення бізнесової співпраці між тернопільськими і польськими підприємцями. Тобто тернопільські підприємці отримають змогу збувати свої товари у Польщі”, – повідомив Сергій Надал за результатами візиту.

Тернопіль має змогу користуватися «благами» ЄС

Зазначимо, Тернопіль є одним з найбільш активних українських міст із розвитку міжнародної співпраці. Таку позицію зайняв міський голова Сергій Надал ще під час першої каденції. Як вважає мер, міжнародна співпраця є необхідним елементом відбудови міста.

«Тернопіль використовує співпрацю з нашими містами-побратимами для активного просування тернопільського бізнесу, освіти, культури в Європейський Союз. З іншого боку, така співпраця дає можливість нашому місті легше і у більшій кількості залучати грантові кошти та інвестиції з Європи. Тобто Тернопіль намагається користуватися всіма перевагами ЄС, навіть без членства України в цій організації», – заявив Сергій Надал.

Завдяки такій співпраці Тернопіль успішно проводить масштабну програму термомодернізації, що дозволить економити значні кошти взимку. Лише цього року було додатково залучено більше 23 млн.грн на роботи ремонтні роботи, енергозбереження та термомодернізацію.

Більшу половину потреби міста у лічильниках тепла було забезпечено якраз за сприяння міжнародних фінансових інституцій та партнерських угод Тернополя з містами побратимами.

За матеріалами прес-служби Тернопільської міської ради, Файне місто
Загрузка...Loading...