Сергій Надал: «Тернопіль — один з найбільших духовних центрів України»
Нд. 5 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Сергій Надал: «Тернопіль — один з найбільших духовних центрів України»

duhovnist1-copy17 квітня центральними вулицями Тернополя пройшла традиційна молитовна Хресна дорога. Символічний дерев’яний хрест, як символ земних страждань Ісуса Христа, від стації до стації почергово несли представники духовенства, влади, волонтери, родичі загиблих бійців АТО і героїв Небесної Сотні, представники громадських та молодіжних організацій.

На одній із стацій хрест ніс міський голова Тернополя Сергій Надал, який розповів про свої враження від події.

— Пане Сергію, передпасхальна Хресна дорога у Тернополі вже стала доброю традицією для нашого міста…

— Так, і вона показує всій Україні приклад конфесійного миру та злагоди. У нашій Хресній ході об’єднуються вірні всіх традиційних українських християнських церков. Віра у Бога об’єднує людей для добрих справ.

— Що означає духовність для українців, на вашу думку?

— У найтяжчі часи українці робили неможливе, опираючись на свої глибокі духовні традиції та щиру віру в допомогу Творця. Тисячі наших духівників пройшли через катування, тюрми і табори поневолювачів. Своєю вірою у Бога вони несли надію сотням тисяч в’язнів. Для прикладу, минулого тижня була сумна річниця – арешт радянськими карателями Патріарха Йосипа Сліпого, віра якого допомогла йому вистояти під час катувань, а його душпастирські настанови допомогли багатьом українцям, полякам, білорусам, прибалтам, тим же росіянам вижити у нелюдських умовах радянських таборів і повернутися додому живими. І сьогодні віра у Бога допомагає нашим воїнам вистояти у війні з російським агресором, а священики-капелани, як тільки можуть, допомагають їм у цьому. Є навіть духівники, які, самі перебуваючи у полоні, допомагали нашим бійцям знайти надію, стримували багатьох від необдуманих кроків у складних життєвих ситуаціях і завдяки цьому врятоване не одне людське життя.

Без духовності неможливий рух уперед. Це довела історія, це ж показує сучасність.

— Минулого тижня у Тернополі відбувся також унікальний фестиваль духовної пісні “Я там, де є благословення”. Яка його мета?

— Це вже також наш традиційний фестиваль. Цього разу, окрім учасників з Тернополя, у ньому брали участь хори із Польщі, Молдови, Румунії, зведений художній колектив із Замбії, Конго, Нігерії, а також учасники із Маріуполя та Хмельницького. Це — унікальний фестиваль, аналогів якого немає в Україні. Він несе правильні цінності для нашої молоді та й загалом для суспільства.

— Судячи з усього, виходить, що Тернопіль стає одним з духовних центрів України.

— Безумовно! Тернопіль по праву є таким духовним центром. Тернопіль – це центр регіону, де зосереджено багато святих місць представників різних християнських конфесій. Для греко-католиків таким центром є Зарваниця, для католиків – Язловець, а для православних — Почаївська лавра. Особливо це відчуваєш перед Великоднем, коли відбуваються такі акції, як тепер, коли у спільній молитві єднаються представники усіх традиційних українських конфесій. Це — ознака єдності. Ознака очищення. Ознака збереження духовних підвалин українського народу. Тому сподіваюся, що така добра традиція буде зберігатися в нас і надалі.

Джерело: НОВА Тернопільська газета


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)