Сергій Надал: «Тернопіль вперше в Україні запускає процедуру прямого народовладдя»
Нд. 5 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Сергій Надал: «Тернопіль вперше в Україні запускає процедуру прямого народовладдя»

Тернопіль стане першим містом в Україні, де реально та ефективно починають працювати механізми прямого народовладдя. Про деталі нової ініціативи міської влади в розширеному коментарі розповів міський голова Тернополя

Сергій Надал.


nadal_photoa-2Український народ вийшов на Революцію Гідності не лише через Януковича та європейський вибір — українці на Майдані виборювали нову Україну, де влада належить народу. Тому у той час, коли більшість старих і нових керівників місцевих органів влади “сидять” і спостерігають, як система української влади “гниє з голови”, Тернопіль буде активно створювати нову систему народної влади.

Як міський голова, за якого віддали голоси у першому турі понад 60% тернополян, готовий розділити частину своїх повноважень, віддавши їх представникам професійних експертних середовищ, а іншими словами — громаді Тернополя. Адже міський голова – це не ГрадоНачальник, а Народний Слуга, який виконує рішення громади.

  Головного освітянина мають рекомендувати освітяни, а медика — медики

Наша головна новація полягає у тому, що профільних керівників управлінь та відділів виконавчих органів міської ради будуть пропонувати експертні групи з представників тих чи інших напрямків. Тобто, голову управління освіти рекомендують для участі на конкурсній основі освітяни, голову управління охорони здоров’я – медики і т. д. Для цього при більшості управлінь та відділів мерії, окрім суто технічних, будуть створені експертні ради з найавторитетніших представників професійних спілок та експертів у цій галузі. Саме вони будуть влаштовувати аудит роботи чиновників, рекомендувати кадрові рішення.

«Чиновники будуть завдячувати своєю посадою не якійсь політичній силі чи лобістській групі, а громаді і власному професіоналізму»

Така практика не обмежиться лише структурними підрозділами мерії. Незабаром у Тернополі стартує конкурс на обрання керівників шкіл та дитячих садочків, у якому візьмуть участь та будуть контролювати експертні ради освітян, працівники галузі освіти та батьки. Таким чином, у Тернополі вводиться практика прозорості обрання керівників муніципальних управлінь та відділів і регулярний аудит їх професійних якостей. Більше того, у такому випадку чиновники будуть завдячувати своєю посадою не меру, не якійсь політичній силі чи лобістській групі, а лише громаді і власному професіоналізму. І такий чиновник буде працювати лише на громаду Тернополя.

  Тернопіль — «маленька Швейцарія» України

Така практика успішно працює в Європі, зокрема, у Швейцарії. У цій країні завдяки схожій схемі місцеві громади через своїх представників у експертних радах контролюють діяльність будь-якого чиновника. Тернопіль має стати “маленькою Швейцарією”.

У руслі розбудови системи влади – прямого народовладдя — Тернопіль також запровадив у практику діяльності органу місцевого самоврядування електронні петиції. Подавши петицію на інтернет-сайті міської ради та набравши на її підтримку не менше, ніж 250 підписів, тернополяни можуть бути впевнені, що пропозиція буде розглянута на сесії міської ради чи засіданні виконавчого комітету.

Паралельно з петиціями Тернопіль уже запровадив практику системи електрон-
них закупівель PROZORRO. Основна мета цього ресурсу — ефективне використання коштів місцевого бюджету.

«На прикладі Тернополя ми покажемо Україні, що стару, ще «совкову», систему влади можна цивілізовано замінити на нову – європейську»

Окрім того, мною підписана угода з коаліцією “Прозорі ради” — меморандум про наміри впровадити усі необхідні норми антикорупційного законодавства в Тернопільській міській раді. У меморандумі йдеться про втілення у життя найкращих світових практик у сфері місцевого самоврядування та імплементацію антикорупційного законодавства.

Пряме народовладдя – це основа нової системи влади України, про яку так люблять поговорити, однак чомусь не реалізовують. На прикладі Тернополя ми зможемо показати всій Україні, що стару, ще “совкову”, систему влади можна цивілізовано замінити на нову – європейську.

Разом ми змінимо Україну!


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)