Що робила секретар Чеського посольства у Тернополі?
Пт. 27 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Що робила секретар Чеського посольства у Тернополі?

22 січня університет відвідала пані Луція Ржегоржікова, директор Чеського центру у Києві та другий секретар Посольства Чеської Республіки.

Під час зустрічі з ректором професором Петром Яснієм було обговорено можливості розвитку чесько-українських відносин у галузі освіти та культури, а саме відкриття курсів з вивчення чеської мови, програм подвійних дипломів з університетами Чехії, проведення культурних заходів.

Цього року за даними Чеського центру вже більше 150 осіб здали сертифіковані іспити з чеської мови та понад 50 студентів продовжили навчання у чеських університетах. Як було наголошено на зустрічі, розширення мовних компетенцій молодих фахівців дозволяє отримати кращі умови на ринку праці.

У ході візиту пані Луція також ознайомилась з експозицією музею Івана Пулюя, дізналась про цікаві й маловідомі факти із життя видатного вченого, фізика, електротехніка, авторитетного експерта з проектування й будівництва електростанцій та електричних мереж, науковий потенціал якого найбільш повно реалізувався у Празі.