Усі ми знаємо, що лягати спати з косметикою на обличчі — це погано, але іноді настільки падаємо з ніг, що замислюємося: “А, можливо, від одного разу нічого не трапитися?”. І це повторюється щоразу. Чи шкідливо засинати, не змивши макіяж, насправді?

Ви ризикуєте покритися прищами

Якщо ви не очищаєте обличчя перед сном, то і бруд, і омертвілі клітини шкіри залишаються з вами ще на кілька годин. Вони забивають пори, і у результаті у вас може виникнути хронічне запалення у вигляді прищів, інформує Ukr.Media.

Ваша шкіра вранці буде тьмяною і омертвілою

Причина у забитих порах. Регулярне очищення та пілінг є невід’ємною частиною оновлення шкіри. Якщо ви регулярно не знімаєте верхній омертвілий шар, ваша шкіра втрачає свою пружність. Бонус: за постійного очищення шкіри вона починає настільки добре виглядати, що вам доведеться рідше купувати тональний крем.

Ви виглядатиме постарілою, а на обличчі буде більше зморшок

У шарі шкірного сала, що змішаний з косметикою на вашому обличчі, розвиваються різні мікроорганізми. Оскільки вони контактують зі шкірою тривалий час, здатність епідермісу до захисту зменшується. Зрештою у вас розвивається уповільнене хронічне запалення і тонус шкіри падає. Зморшки збільшуються, роблячи вас старшою, ніж ви є.

Якщо у вас вже є прищі, ви посилите проблему

Зрозуміло, що очищення обличчя корисне для усіх без винятку. Але якщо у вас жирна шкіра і ви схильні до акне, то спати у макіяжі вам небезпечніше, ніж іншим. Ви ризикуєте посилити запальні процеси, які відбуваються у вас на обличчі.

Ви можете занести інфекцію

Шар косметики на вашій шкірі є відмінним живильним середовищем для різних бактерій. Вночі, коли ви перевертаєтеся обличчям по подушці, ви механічно пошкоджуєте поверхневий шар шкіри і можете занести собі інфекцію у свіжу потертість.

Ви ризикуєте отримати алергію

Макіяж часто містить барвники, що подразнюють шкіру, і парфумерні аромати, які не проявляють себе як небезпечні протягом дня. Але, знаєте, навіть такий подразник, як хлорка — не вбиває мікроби одразу. Їй потрібно від 5 до 10 хвилин експозиції, щоб надати свій вплив. А безпечні, в цілому, компоненти вашої косметики припиняють такими бути за надмірного впливу на вашу шкіру.

Отже, наскільки б сильно ви не втомилися, завжди мийте обличчя, перш ніж вирушати у ліжко — і ваша шкіра буде вам вдячна.

Очищайте обличчя двічі на день. Увечері, якщо ви носили щільний макіяж, зніміть його спочатку косметичною вологою серветкою. Після вмивання і пілінгу, який вам просто необхідний, якщо у вас жирна шкіра, не забудьте про зволожуючий нічний крем.