Скоро унікальна пам'ятка, яка встановлена за ініціативи очільника Тернополя, відзначить два роки
Пн. 14 Червня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Скоро унікальна пам’ятка, яка встановлена за ініціативи очільника Тернополя, відзначить два роки

56Скоро унікальна пам’ятка, яка встановлена за ініціативи очільника Тернополя, відзначить два роки. Тристоронньому годиннику 28 вересня буде два роки.

Нагадаємо, що цього дня 2014 року унікальний тристоронній годинник встановили у центрі Тернополя на бульварі Т. Шевченка. Сам там він стояв ще за часів Австро-Угорщини та Польщі був та був знищений під час воєнних дій навесні 1944 року. Точну копію історичного годинника відтворили львівські майстри. 

Ініціатор встановлення годинника, міський голова Тернополя Сергій Надал, зауважив, що відновлення годинника – це символічне відновлення зв’язку поколінь жителів міста.

«Відновити старий годинник – це була одна з моїх мрій. Я дуже хотів, щоб в Тернополі відродився один з улюблених атрибутів міста, який символізував собою період Австро-Угорщини, – каже Сергій Надал. – Відновлення годинника – це наче символічне відновлення зв’язку поколінь жителів міста. Годинник виявився дуже складним завданням навіть для найкращих годинникарів України. Майстри обіцяють, що годинник справно йтиме і в дощ, і в сніг, і будь-яку іншу погоду. Показуватиме точний час завдяки складному обладнанню. Але для нас, тернополян найважливіше, щоб годинник відмірював мирні хвилини, години, дні, роки. Щоб він був свідком розвитку міста і країни. Щоб він відмірював щасливий час для всіх городян».

Нагадаємо, тернопільський годинник є унікальний. Адже він другий у світі тристоронній. Перший подібний витвір розташований у французькому місті Ам’єні, який був споруджений наприкінці XIX століття та на сьогодні налічує чотири рівні з багатьох деталей. Ще на стадії розробки французький сайт включив відновлений старовинний тернопільський годинник до «Спадщини світового годинникарства».


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)