Сьогодні християни вшановують Архистратига Михаїла
Сб. 4 Липня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Сьогодні християни вшановують Архистратига Михаїла

«На початку створив Бог небо і землю. У цих перших рядках Біблії вказується на творіння Богом світу невидимого – духовного, а також світу видимого – матеріального. До духовного світу належать Ангели як духи службові, безплотні, що мають розум та вільну волю. Практично, у кожній світовій релігії прославляються ангели. Згідно Нового Заповіту, в ангелів існує певна ієрархія, яка складається із 9-ти чинів: серафими, херувими, престоли, верховенства, сили, владці, начала, архангели і ангели», – поділився протоієрей УПЦКП Мирон Гах.

Варто звернути увагу на архангелів як старших вісників (арх – старший, ангел – вісник). У церковному календарі свято має назву «Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, архангелів: Гавриїла, Рафаїла, Уриїла, Селафиїла, Ерудиїла, Варахиїла, Ієремиїла». Усі ці архангели відіграють велику роль у житті людей.

Архангел Михаїл
Архангел Михаїл

«Начальником усього ангельського небесного воїнства (архистратигом) є Архангел Михаїл. Говорячи сьогодні про ангелів варто згадати і про людину, бо людиною закінчилося творіння видимого світу і в людині Бог поєднав дух і матерію. В Книзі Буття сказано: «І створив Господь Бог людину із пороху земного і вдихнув в лице її дихання життя». Так Бог поєднав в людині матеріальний і духовний світ, який є частинкою ангельського світу. Тому, коли церква молиться за спочилих у 9-тий день, то просить Милосердя Боже приєднати душі померлих до 9-ти чинів ангельських, щоб дух померлого з’єднався із святими духами ангельськими. Отож, людина є носієм земного і небесного світу. Вітаючи сьогодні всіх зі святом Небесних Сил безплотних, бажаю, щоб в душі у кожного із вас, у вашому внутрішньому духовному світі завжди співали ангели, прославляючи Всемогутнього Бога. Святий, Святий, Святий Господь Бог, небо і земля слави Твоєї!», – зазначив отець Мирон.

Соломія Кручова
Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)