Сьогодні отець Микола Шаварин відзначив би 100-річчя
Пн. 6 Липня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Сьогодні отець Микола Шаварин відзначив би 100-річчя

Микола Шаварин
Микола Шаварин

Сьогодні, 14 вересня, греко-католицький священик отець Микола Шаварин відзначив би 100-річчя. Його світлу пам’ять вшанували напередодні в Українському домі «Перемога».За життя отець Микола Шаварин пройшов через різні випробування: і заслання в Сибір через те, що не перейшов на московське православ’я, і довгі роки переслідувань. За віддане служіння Церкві отримав нагороди від Папи Римського Івана Павла ІІ та екс-президента України Віктора Ющенка.
Микола Шаварин поєднував у собі і високу духовність, і тверду непохитну віру в Бога, і батьківський обов’язок за виховання своїх дітей, і щиру любов до України, і високу освіченість. Він мав енциклопедичні знання з історії та літератури, чудово володів мовою, мав аналітичне мислення. Ще у 95 років старенький священик щодня переглядав пресу, аналізував її та занотовував свої думки!
Народився Микола Шаварин 14 вересня 1915 року в с. Качанівка Підволочиського району у багатодітній родині. У 1936 році вступив до Львівської Богословської академії. У вересні 1944 року отримав священичі свячення з рук Генерального вікарія Львівської Архієпархії УГКЦ владики Микити Будки. Молодий священик отримав парафію в селі Іванівка на Підволочищині, однак служити там довелося недовго. Більшовицька влада переконувала католицьких священиків переходити в православ’я. Отець Микола Шаварин наполегливо відмовлявся, перейшов на цивільну роботу, таємно відправляючи Літургію у батьківські хаті. У 1950 році його арештували і відправили у Томську область, де доводилося тяжко працювати при 40-градусному морозі.
Через сім років Микола Шаварин повернувся додому, йому ледве вдалося знайти роботу бухгалтера в селі, згодом працював у Тернополі — то касиром, то бухгалтером на цукровому заводі, в торгодязі, на базі культтоварів. Весь цей час — впродовж 40 років — таємно відправляв Служби Божі, приватно вінчав молоді пари, хрестив діток. Коли УГКЦ вийшла з підпілля, був сповідником у Катедральному соборі, тривалий час викладав грецьку і латинську мови у Тернопільській вищій духовній семінарії ім. Йосифа Сліпого. Микола Шаварин також — автор численних праць про священиків і навіть збірки «Весільні вівати», адже відомо, що отець дуже любив співати.
Впродовж останніх років через хворі ноги майже не виходив на вулицю, проте й тоді залишався духовним наставником для багатьох тернополян. Микола Шаварин відійшов у Вічність 17 серпня 2011 року на 96-ому році життя.
Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)