Сьогодні у Тернополі відзначають День слави і пам'яті Героїв
Ср. 27 Травня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Сьогодні у Тернополі відзначають День слави і пам’яті Героїв

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

У травні український народ урочисто відзначає День слави і пам’яті Героїв. Ця традиція зродилась у кривавому двадцятому столітті.

Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли у Роттердамі було вбито полковника Євгена Коновальця. У травні також пішли з життя видатні борці XX століття за Українську державність Микола Міхновський та Симон Петлюра.

Напередодні цього дня у Тернополі були покладені квіти до пам’ятників Степану Бандери та Борців за Незалежність України.

«З тих часів кожне покоління українців надавало нового розуміння традиції. У цей день ми згадуємо лицарів Київської Русі, Запорізьке козацтво, Українських січових стрільців, учасників ОУН, вояків УПА, в’язнів радянських концтаборів, вірних підпільної Церкви, дисидентів, – зазначає міський голова Сергій Надал. – Ми вшановуємо наших сучасників – українців, які віддали життя у боротьбі з російським окупантом. У цей день ми згадуємо героїв минулого і сьогодення, які і для майбутніх поколінь будуть прикладом та натхненням».

Герої минулих поколінь і герої сьогодення своєю жертвою ставлять перед нами завдання і вимогу: відстояти незалежність, довершити справу будівництва країни, гідної їх високої жертви. Боротьба триває.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!


Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)