Свята наближаються: скільки вихідних у різдвяно-новорічні дні
Сб. 28 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Календар

Свята наближаються: скільки вихідних у різдвяно-новорічні дні

Зимові свята в Україні, зокрема, Різдво за Григоріанським календарем, Новий рік та наступне Різдво за Юліанським календарем, сформують низку вихідні у грудні 2021 – січні 2022 років.

У грудні в Україні буде чотири вихідні та один святковий день – Різдво за Григоріанським календарем. З 2017 року 25 грудня є офіційним святом в Україні, а отже, вихідним днем.

Наприкінці поточного року свято припадає на суботу: отже, вихідний згідно із законодавством переноситься на найближчий наступний після нього робочий день. Інакше кажучи, 27 грудня 2021 року в Україні не працюють.

Водночас православні та греко-католики в Україні в більшості своїй святкують Різдво за Юліанським календарем – 7 січня. Це свято випадає на п’ятницю, тож 7-9 січня також будуть неробочими днями. Крім того, 24 і 31 грудня як передсвяткові дні будуть скорочені на одну годину.

У січні наступного, 2022 року, в Україні буде 12 вихідних – українці не працюватимуть 1-3 січня через те, що Новий рік у 2022 році випадає у суботу, а вихідний переноситься на понеділок.

До речі, депутати Верховної Ради України продовжили собі новорічні канікули – з 10 по 14 січня вони формально будуть перебувати на своїх виборчих округах і вести роботу з виборцями.

 

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!