Телефонні аферисти продовжують ошукувати жителів Тернопільщини
Пн. 26 Жовтня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Телефонні аферисти продовжують ошукувати жителів Тернопільщини

Джерело: Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Понад 18 000 гривень втратили жителі обласного центру після спілкування з псевдопрацівниками банку. Громадяни повідомляли невідомим персональні дані, за допомогою який аферисти без труднощів спустошували карткові рахунки краян.

фото з мережі інтернет
Схема за якою діють аферисти проста й дієва. Незважаючи на численні застереження, кількість ошуканих людей з кожним днем збільшується.
 
Спершу додзвонювачі або надсилають сповіщення про блокування банківського рахунку, або одразу телефонують потенційній жертві. Вони розповідають про так би мовити про несанкціонований збій операційної системи й технічні причини.
 
 Аби усунути недоліки й вберегти кошти, вони просять власників електронних гаманців уточнити конфіденційну інформацію й назвати код, який приходить на мобільний телефон, що й роблять краяни. Вже згодом перевіривши стан рахунку вони виявлять відсутність заощаджень.
 
Від такого роду злочину потерпіло двоє мешканців Тернополя. 18-річна потерпіла втратила 1500, а 63-річний тернополянин майже 17 000 гривень.
 
За даними фактами поліцейські розпочали досудове розслідування відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
 
Поліцейські наголошують, ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.
 
Суворо дотримуйтеся правил користування карткою, не передавайте ніякої інформації третім особам. Якщо подзвонили і представилися співробітником банку з невідомого номера телефону, не потрібно вступати в дискусію, покладіть слухавку та зателефонуйте на гарячу лінію фінустанови. Всі дзвінки, які надходять з банку клієнту, зберігаються в історії контактів з клієнтом.
 
Запам’ятайте елементарні правили фінансової безпеки:
 
•           не варто встановлювати на карту ПІН-код, який складається з цифр, що йдуть підряд, а також свою дату народження, тому що подібні комбінації легко підібрати;
 
•           не рекомендується захищати всі свої платіжні картки одним і тим же ПІН-кодом. І головне: ПІН-код необхідно запам’ятати або зберігати окремо від платіжної картки в місці, не доступному для сторонніх осіб – зокрема і родичів;
 
•           не повідомляйте нікому одноразові паролі, які приходять вам на мобільний телефон;
 
•           у разі надходження дзвінка з невідомого номера необхідно терміново передзвонити на гарячу лінію і уточнити у оператора всю інформацію по карті, при втраті або крадіжці – карту заблокувати;
 
Якщо ж ви потерпіли від рук аферистів, не зволікайте, одразу телефонуйте на лінію «102».

Джерело: Відділ комунікації поліції Тернопільської областіОтримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)